Wydział Prawa i Administracji UKSW zaprasza:


 

W piątek 2 grudnia 2016 r. w Auli Głównej im. R. Schumana (Auditorium Maximum) odbyła się ogólnopolska Konferencja Naukowa "Biologiczne produkty lecznicze. Aspekty prawne" zorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji UKSW. Konferencję uroczyście otworzył Dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. dr hab. Marek Michalski.

Podsumowanie video konferencji można obejrzeć klikając w poniższy link:
https://www.facebook.com/wykladniapl/videos/1204917279599933/

W przemówieniu inauguracyjnym Wiceminister Zdrowia Krzysztof Łanda zwrócił uwagę na istotne znaczenie leków biologicznych dla polskiej gospodarki i zachęcił organizatorów konferencji do realizacji całej serii spotkań dotyczących leków biologicznych.

Przygotowaną przez organizatorów niespodzianką dla uczestników było odtworzenie wystąpienia Trevora Cooka, specjalisty z zakresu life sciences przygotowanego specjalnie na konferencję, który zwrócił uwagę na wyzwania prawne związane z ekspansją leków biopodobnych.

Po ciekawie zaprezentowanym wykładzie wprowadzającym prof. Pawła Grieba, rozpoczęła się dyskusja w ramach trzech paneli (nowe technologie, własność intelektualna, kwestie regulacyjne). Najwięcej pytań zadano w trakcie trzeciego panelu. Szczególną uwagę zwrócono na kwestie prawa patentowego i cyfryzacji systemu ochrony zdrowia, międzynarodowe aspekty obrotu lekami biologicznymi, ochronę nazw tych leków, a także potrzebę wprowadzenia nowych instrumentów prawnych z zakresu ubezpieczeń. Przedstawiono również postulaty zmian legislacyjnych.

Wykładowcy, moderatorzy i paneliści reprezentowali następujące ośrodki naukowe i instytucje: UW, UJ, UMK, UŁ, UO, UKSW, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, Zakład Farmakologii Doświadczalnej Instytutu Medycyny, Ministerstwo Zdrowia, a także kancelarie prawne specjalizujące się w ochronie zdrowia oraz cyfryzacji.

Wystąpienia konferencyjne były nagrywane. Na tej podstawie zostanie przez serwis Wykładnia.pl przygotowany multibook, który będzie dostępny nieodpłatnie. Nagrano również kilkanaście mini-wykładów, które będą sukcesywnie udostępniane w sieci.
 

 

 

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach