I Ogólnopolski Studencki Konkurs Krasomówczy KNPP UKSW

W piątek, 23 maja 2014 r., na naszym Wydziale odbył się I Ogólnopolski Studencki Konkurs Krasomówczy, organizowany przez Koło Naukowe Prawa Prywatnego WPiA UKSW we współpracy z czołowymi warszawskimi kancelariami: Kochański Zięba Rapala i Partnerzy,Chadbourne & Parke, RKKW Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy, oraz Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie.

Zadaniem konkursowym było wygłoszenie mowy końcowej pełnomocnika strony przed sądem pierwszej instancji na podstawie wylosowanych na tydzień przed konkursem stanów faktycznych. Uczestnicy dobierani byli parami, a po 13-minutowej mowie końcowej przysługiwało im prawo do 3-minutowej repliki. Tematyka stanów faktycznych oscylowała wokół prawa cywilnego – uczestnicy oparli się na kazusach z prawa rzeczowego, zobowiązań, spadkowego.

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia i po długiej naradzie wybrało Laureatów:

I miejsce – Mateusz Siedlecki, Uniwersytet Śląski (I rok prawa)

II miejsce – Julia Grzywna, Uniwersytet Mikołaja Kopernika (III rok prawa)

III miejsce – Oskar Kochman, Uniwersytet Warszawski (IV rok prawa)

Na zdjęciu Laureaci oraz przedstawicielki Kancelarii, które ufundowały płatne staże dla Laureatów: Oskar Kochman, Mateusz Siedlecki, p. Magdalena Papiernik, p. Anna Paszek, p. Paulina Karpińska-Huzior, Julia Grzywna

Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom Konkursu, którzy przyjechali do nas z całej Polski (UW, UKSW, UMCS w Lublinie, UMK w Toruniu, UŚ w Katowicach, UWM w Olsztynie), za ich zaangażowanie oraz wspaniałe wystąpienia, które przygotowane były z wielką starannością oraz przedstawiały bardzo wysoki poziom merytoryczny.

Na pierwszym planie: Jury, w tle: uczestnicy Konkursu

Dziękujemy naszym sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla uczestników oraz laureatów Konkursu:

Płatny staż dla jednego z trzech laureatów Konkursu – Kancelaria Kochański Zięba Rapala i Partnerzy www.kochanski.pl

Płatny staż dla jednego z trzech laureatów Konkursu – Kancelaria Chadbourne & Parke

Płatny staż dla jednego z trzech laureatów Konkursu – Kancelaria RKKW Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy

www.rkkw.pl

Tablet dla laureata Konkursu oraz nagrody książkowe dla wszystkich uczestników – Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

Gadżety - Wydział Prawa i Administracji UKSW

Dziękujemy także Sponsorom za wyznaczenie wspaniałych członków Jury, którym duża wiedza i bogate doświadczenie pozwoliło na wyłonienie laureatów Konkursu.

Członkowie Jury (od lewej strony):

adw. Anna Paszek z Kancelarii RKKW Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy

adw. prof. Feliks Prusak z Katedry Postępowania Karnego WPiA UKSW

apl. adw. Magdalena Papiernik z Kancelarii Kochański Zięba Rapala i Partnerzy

r. pr. Piotr Włodawiec z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie

apl. adw. Paulina Karpińska-Huzior z Kancelarii Chadbourne & Parke

Dziękujemy również twórcom stanów faktycznych, które były podstawą konkursowych wystąpień: profesor Jadwidze Pazdan, doktorowi Łukaszowi Żarnowcowi, doktorowi Tomaszowi Pałdynie, magister Annie Strączyńskiej, Katarzynie Iwanickiej.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z Konkursu:

Koordynacja konkursu (Koło Naukowe Prawa Prywatnego):

Katarzyna Iwanicka, Marysia Jackowska, Joanna Kotowoda, Milena Maciejewska, Mariola Sarnowska, Katarzyna Sawicka, Renata Winiarska

Na zdjęciu: Jury oraz Koordynatorki Konkursu: p. Paulina Karpińska-Huzior, p. Magdalena Papiernik, p. Piotr Włodawiec, p. Anna Paszek, Katarzyna Sawicka, Mariola Sarnowska, Katarzyna Iwanicka, Joanna Kotowoda, Renata Winiarska, Marysia Jackowska, Milena Maciejewska