X spotkanie z cyklu „Zawody prawnicze”

Szanowni Państwo, Koło Naukowe Prawa Prywatnego od kilku lat organizuje cykl spotkań pt. „Zawody prawnicze”, na których studenci prawa mają okazję skonfrontować swoje wyobrażenie o zawodach prawniczych z rzeczywistością, bowiem przedstawiciele poszczególnych zawodów dzielą się z nami swoimi doświadczeniami, wiedzą oraz dają nam cenne wskazówki. 2 grudnia 2015 roku odbyło się już X. spotkanie z cyklu „Zawody prawnicze”.

Koło Naukowe Prawa Prywatnego gościło na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego znakomitych prawników, pracujących w warszawskiej kancelarii AKLEGAL. Prelegenci – adw. dr Artur Krzykowski oraz r. pr. Kamil Kozubek, przedstawili nam swoją historię i ścieżkę rozwoju naukowego. Zwrócili uwagę na istotne aspekty swojej pracy, w której niebywale ważną umiejętnością jest radzenie sobie ze stresem. Otrzymaliśmy cenne wskazówki dotyczące edukacji prawnej i rozwoju interpersonalnego.

Znajomość języków obcych, skoncentrowanie swoich zainteresowań wokół dwóch, trzech węższych dziedzin prawa, rzetelność, sumienność, nieustanne samokształcenie i zamiłowanie do wykonywanej pracy są przesłankami koniecznymi do zaistnienia na rynku pracy i odniesienia sukcesu.

Studenci mogli uzyskać także opinię prawników w kwestii nurtujących ich zagadnień związanych z prowadzeniem własnej kancelarii, zdobywaniem klientów czy wielu innych aktualnych problemów.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że czas spędzony wspólnie z KNPP i zaproszonymi gośćmi dał Państwu wiele satysfakcji i przyczyni się do dalszego rozwoju.

Dzięki wsparciu Banku Santander Universitades oraz Wolters Kluwers mogliśmy rozlosować upominki dla trzech uczestników spotkania.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania.