Studenci WPiA UKSW na międzynarodowym konkursie arbitrażowym

Studentki WPiA UKSW z Koła Naukowego Arbitrażu i Mediacji „Consensus” reprezentowały uczelnię na najbardziej prestiżowym konkursie typu moot court z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego 23th Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, który odbywał się w dniach 18-24 marca 2016 r. w Wiedniu.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy to wniesienie pism procesowych. Drugi to rundy ustne, podczas których uczestnicy wcielają się w pełnomocników stron i odbywają symulowane rozprawy arbitrażowe, a oceniani są przez profesjonalnych arbitrów.

Pięcioosobowa reprezentacja Wydziału w składzie: Anna Bubel, Patrycja Kapa, Paulina Masłowska, Weronika Rydzińska i Marta Żukowska mierzyła się z 310 uczelniami z całego świata.

Drużyna składa serdeczne podziękowania Panu Dziekanowi Prof. Markowi Michalskiemu oraz trenerkom - Agnieszce Różalskiej-Kucal i Renacie Winiarskiej za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i wsparcie finansowe oraz przygotowanie merytoryczne.