Prof. UKSW dr hab. Elżbieta Karska doktorem honoris causa Donieckiego Uniwersytetu Narodowego

Prof. UKSW dr hab. Elżbieta Karska - dyrektor Instytutu Prawa Międzynarodowego, Unii Europejskiej i Stosunków Międzynarodowych WPiA UKSW została doktorem honoris causa Donieckiego Uniwersytetu Narodowego. Uczelnia ta, będąca ukraińskim uniwersytetem państwowym, działa od 1937 r. Po wybuchu walk na wschodzie Ukrainy jej siedziba została czasowo przeniesiona do Winnicy. Tam też prowadzone są nadal zajęcia dydaktyczne i badania naukowe. Wyróżnienie to przyznano na wniosek Wydziału Prawa DonNU. – Tytuł ten otrzymuje wybitna specjalistka z zakresu międzynarodowego prawa ochrony praw człowieka – powiedział rektor DonNU prof. Roman Gryniuk. Serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu: prorektor DonNU prof. Tatiana Nagorniak, prof. Elżbieta Karska, rektor DonNU prof. Roman Gryniuk