Konferencja naukowa "Spółki Skarbu Państwa na rynku kapitałowym"

W dniu 6 października 2016 r. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa "Spółki Skarbu Państwa na rynku kapitałowym".
Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Prawa Gospodarczego Prywatnego UKSW oraz Katedrę Prawa Gospodarczego i Handlowego UMCS. Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli świata nauki z całej Polski.

Uroczystego otwarcia Konferencji dokonali Pan prof. zw. dr hab. Andrzej Kidyba (UMCS) oraz Pan prof. zw. dr hab. Marek Michalski (UKSW).

W dwóch częściach Konferencji, których moderatorami byli Pan prof. zw. dr hab. Andrzej Kidyba (UMCS) oraz Pan prof. zw. dr hab. Marek Michalski (UKSW), wystąpili:

• Pan prof. zw. dr hab. Wojciech J. Katner - Uniwersytet Łódzki
    Giełdowe spółki Skarbu Państwa jako państwowe osoby prawne – zarysowanie problemu na gruncie współczesnej doktryny i orzecznictwa
  • Pan prof. zw. dr hab. Maciej Bałtowski - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
    Więcej władzy niż własności – Skarb Państwa jako szczególny inwestor na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie
  • Pan dr hab. Ryszard Czerniawski, prof. nadzw. - Uniwersytet SWPS w Warszawie
    Spółka Skarbu Państwa na rynku kapitałowym: potrzebna czy zbyteczna?
  • Pan dr hab. Artur Nowacki - Uniwersytet Warszawski
    Realizacja interesu publicznego niezarobkowego przez spółkę Skarbu Państwa notowaną na rynku regulowanym
  • Pani dr hab. Joanna Kruczalak-Jankowska, prof. nadzw. - Uniwersytet Gdański
    Interes a cel spółki Skarbu Państwa (w szczególności na rynku kapitałowym)
  • Pan dr hab. Jan Olszewski, prof. nadzw. - Uniwersytet Rzeszowski
    Wybrane obowiązki informacyjne w Spółkach Skarbu Państwa
  • Pan dr hab. Tomasz Oczkowski - Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
    Analiza przepisów dotyczących zwołania i przeprowadzenia walnego zgromadzenia publicznej spółki akcyjnej (rozważania w kontekście zagrożenia „kradzieżą” spółki akcyjnej)
  • Pan dr Piotr Stanisławiszyn - Uniwersytet Opolski
    Spółki Skarbu Państwa na rynku kapitałowym a standardy rzetelności i efektywności Informacyjnej
  • Pani mgr Aleksandra Surma-Buczek - Uniwersytet Warszawski
    Uprawnienia akcjonariuszy mniejszościowych w spółkach z większościowym udziałem Skarbu Państwa – realne czy iluzoryczne?
  • Pan dr Piotr M. Wiórek, LL.M. - Uniwersytet Wrocławski
    Ochrona giełdowych Spółek Skarbu Państwa i bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej poprzez kontrolę inwestycji zagranicznych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Konferencji.