Promocja książki dr hab. Renaty Kamińskiej "W trosce o Miasto. ‘Cura urbis’ w Rzymie okresu republiki i pryncypatu"

W dniu 30 stycznia 2017 roku w Auditorium Maximum UKSW odbyła się promocja książki dr hab. Renaty Kamińskiej zatytułowanej W trosce o Miasto. ‘Cura urbis’ w Rzymie okresu republiki i pryncypatu.
Spotkanie poprowadziła Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UKSW, dr hab. Anna Tarwacka, prof. UKSW. Zwróciła ona uwagę na fakt, iż monografia jest już dziesiątą pozycją wydaną w ramach wydziałowej serii wydawniczej Arcana Iurisprudentiae, a kolejne są sukcesywnie wydawane.

Dr hab. R. Kamińska wygłosiła wykład na temat warunków oraz prawnych aspektów życia w Rzymie w okresie schyłku republiki i początków pryncypatu. Z humorem opisała szarą rzeczywistość panującą w Wiecznym Mieście, jego stan sanitarny oraz ogólne bezpieczeństwo na ulicach. Głos zabrała również prof. A. Tarwacka, która w krótkim wystąpieniu w żartobliwy sposób omówiła specyficzne zwyczaje Rzymian również mające niebagatelny wpływ na porządek i higienę w Mieście.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy naukowi UKSW oraz studenci pierwszego roku Administracji. Przybyła również Dyrektor Wydawnictwa UKSW, pani dr Elżbieta Sobczak.

Mamy nadzieję, że podobne spotkania będą organizowane częściej.