Sesja Naukowa "Blockchain jako przykład rozwoju nowych technologii"

31 maja na Wydziale Prawa i Administracji UKSW odbyła się Sesja Naukowa p.t.: "Blockchain jako przykład rozwoju nowych technologii”. Sesję naukową otworzył Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UKSW prof. dr hab. Marek Michalski, który wygłosił referat p.t.:"Prawo a rozwój nowych technologii”.

W sesji wzięli udział zaproszeni Prelegenci:

- Pan Bartłomiej Klinger, CEO Positiverse z wystąpieniem p.t.: „Technologie rozproszonych rejestrów i blockchain - o co tyle hałasu?",

- Pan Jacek Szczepański, CTO Positiverse, który wyjaśnił „Jak blockchain może poprawić jakość życia zwykłego człowieka",

- Pan dr Tomasz Kulpa, Prodziekana Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. Szkoła Nauk Ścisłych UKSW, który przedstawił wystąpienie na temat sztucznej inteligencji.

W Sesji wystąpiła także Pani dr Justyna Dąbrowska z referatem p.t.: “Blockchain w bankowości elektronicznej”.

Sesję uwieńczyło wystąpienie Pani dr Aleksandry Syryt, WPiA UKSW, Koordynatora kierunku Człowiek w Cyberprzestrzeni i Sekretarza Redakcji Kwartalnika „Człowiek w Cyberprzestrzeni”, która zaprezentowała założenia i pierwszy numer Kwartalnika „Człowiek w Cyberprzestrzeni”.

Swoją obecnością zaszczycił nas między innymi Pan prof. dr hab. Marian Turzański z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych UKSW, Członek Rady Programowej Kwartalnika „Człowiek w Cyberprzestrzeni”, Pani prof. UKSW dr hab. Anna Tarwacka, Prodziekan WPiA UKSW, Pan dr Marcin Zarzecki, Prodziekan WNHiS UKSW, Pani mgr Aleksandra Rutkowska, Instytut Politologii WNHiS UKSW i Pan dr Maciej Hulicki z Katedry Prawa Gospodarczego Prywatnego WPiA UKSW.

Dziękujemy Prelegentom, zaproszonym Gościom i Studentom kierunku Człowiek w Cyberprzestrzeni i kierunku prawo, którzy wzięli aktywny udział w Sesji i dyskusji moderowanej przez Pana Bartłomieja Klingera.