Poradnia Prawna stanowi innowacyjny moduł kształcenia oparty na elementach praktycznych, w ramach którego każdy student uczestniczy w zajęciach ogólnych dotyczących specyfiki zawodu prawnika oraz w wybranych przez siebie zajęciach sprofilowanych dotyczących problematyki prawa prywatnego, karnego, administracyjnego oraz prawa pracy. Uzyskane umiejętności studenci wykorzystują w działającej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Uniwersyteckiej Studenckiej Poradni Prawnej WPiA UKSW poprzez udzielanie bezpłatnych porad prawnych osobom niemogącym skorzystać z profesjonalnego wsparcia adwokata lub radcy prawnego. Celem modułu jest rozwinięcie u studentów prawa pożądanych na współczesnym rynku zawodów prawniczych umiejętności praktycznych, interpersonalnych oraz negocjacyjnych. Moduł stanowi doskonałe uzupełnienie praktyczne dla podstawowego, akademickiego modelu nauczania.

Finansowanie modułu:

W roku akademickim 2014/2015 moduł Poradni Prawna realizowany jest w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia studentów prawa poprzez wprowadzenie elementu praktycznego” finansowanego ze środków funduszy norweskich i funduszy EOG pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych. Moduł wspierany jest także przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Koordynatorzy modułu Poradnia Prawna:

dr Aneta Jakubiak – Mirończuk – koordynator modułu

mgr Monika Horna – referent ds. monitoringu i sprawozdawczości na WPiA UKSW – koordynator

mgr Dorota Śladowska – referent ds. rozliczeń finansowych

mgr Anna Jankowska – specjalista ds. księgowości i funduszy

mgr Katarzyna Smagieł – starszy referent ds. administracyjnych

Rafał Michalik – referent ds. monitoringu i sprawozdawczości na WPiA UKSW – koordynator

Aleksandra Płatek – referent ds. administracyjnych

Paulina Sawa – referent ds. Poradni Prawnej

wspierają nas: