Katedra Postępowania Karnego

Serdecznie witamy na stronie Katedry Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji, gdzie nauka i praktyka prawa procesowego łączą się, tworząc przestrzeń dla wszechstronnego rozwoju akademickiego i eksperckiego.

Misja i wizja

Jako jednostka organizacyjna, nasza Katedra jest głęboko zakorzeniona w badaniach naukowych, koncentrując się na szeroko rozumianej aksjologii postępowania karnego oraz komparatystycznym ujęciu regulacji postępowania karnego w kontekście międzynarodowym. Nasza misja to nie tylko rozwijanie nauki prawa karnego procesowego, ale także kształtowanie przyszłych liderów w dziedzinie prawa.

Zespół ekspertów

Nasz zespół, składający się z doświadczonych naukowców, adwokatów i radców prawnych, łączy bogate doświadczenie zawodowe z pasją do dydaktyki. Pracownicy Katedry są autorami licznych publikacji krajowych i zagranicznych, częstymi prelegentami na szkoleniach, warsztatach, wykładach i konferencjach zarówno w Polsce, jak i Europie, a także autorami ekspertyz naukowych dla Sejmu, organizacji rządowych i pozarządowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować naszym studentom unikalne połączenie teorii i praktyki, co jest nieocenione w przygotowaniu ich do przyszłej kariery.

Oferta dydaktyczna

Zajęcia, które prowadzimy, obejmują szeroki zakres tematów, takich jak:

• Postępowanie karne,
  • Organy ochrony prawnej,
  • Seminaria magisterskie i licencjackie,
  • Konwersatoria w języku angielskim,
  • Wykłady monograficzne.

Inicjatywy naukowe

Co roku jesteśmy gospodarzami dwóch kluczowych przedsięwzięć naukowych:

• Ogólnopolskiej Konferencji – „Współczesne Problemy Postępowania Karnego”,
  • Wydziałowego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Karnym.

Te wydarzenia gromadzą ekspertów z różnych dziedzin prawa, umożliwiając wymianę wiedzy i doświadczeń na najwyższym poziomie.

Koło Naukowe Prawa Karnego Procesowego

Jesteśmy również dumni z naszego Koła Naukowego Prawa Karnego Procesowego, które jest studencko-doktorancką organizacją naukową. Koło zrzesza pasjonatów procesu karnego, oferując im przestrzeń do rozwoju naukowego, organizowania wydarzeń i uczestnictwa w ważnych inicjatywach badawczych. Więcej informacji o aktualnej działalności Koła oraz możliwościach kontaktu znajdą Państwo na stronie Koła na Facebooku

oraz dedykowanej podstronie:

Zapraszamy do współpracy

Niezależnie od tego, czy jesteś przyszłym studentem, badaczem, czy praktykiem prawa, zapraszamy Cię do nawiązania kontaktu z naszą Katedrą. To w niej tworzymy przestrzeń, gdzie nauka prawa procesowego jest nie tylko przekazywaniem wiedzy, ale także wspólnym poszukiwaniem rozwiązań dla współczesnych wyzwań prawnych.

Zapraszamy do współpracy i wymiany doświadczeń w obszarze nauki i praktyki prawa karnego procesowego. W razie pytań lub potrzeby dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z sekretarzem Katedry, dr Marcinem Rau (m.rau@uksw.edu.pl).