Pełnomocnik ds. praktyk studenckich na kierunku Administracja
Dr Anna Reda-Ciszewska

e-mail: a.reda@uksw.edu.pl
informacje o dyżurze dostępne na stronie WPiA UKSW w zakładce dyżury pracowników Katedry Prawa Pracy lub w USOS

Jeśli wybierają się Państwo na dyżur proszę o informację mailową wcześniej i przesłanie dokumentów do weryfikacji!!!

Praktyki obowiązkowe, w wymiarze 120 godzin są realizowane na kierunku administracja w ramach 3 roku studiów w semestrze letnim, przy czym przynajmniej 60 godzin powinno odbyć się w instytucji należącej do szeroko rozumianego sektora administracji publicznej. W czasie praktyki Student powinien wykonywać zadania/czynności zgodne z kierunkiem studiów.

Jeśli Student chciałby odbyć praktykę wcześniej niż w semestrze letnim 2024 r. konieczna jest zgoda Dziekana WPiA.

W roku akademickim 2023/24 dokumenty rozliczające praktyki należy dostarczyć pełnomocnikowi do końca maja 2024 r. !!!

Przed rozpoczęciem praktyk należy zapoznać się z informacjami na stronie Biura Karier UKSW

1. Przed rozpoczęciem praktyk należy zgłosić się do pełnomocnika ds. praktyk z wypełnionym w formie papierowej skierowaniem oraz porozumieniem indywidualnym (jeśli Student zamierza realizować praktykę w instytucji, z którą UKSW nie ma podpisanej umowy). Wypełnione dokumenty należy przesłać do weryfikacji pełnomocnikowi przed zgłoszeniem się do pełnomocnika. Zgłaszając się ze skierowaniem należy przynieść kopię ubezpieczenia NNW na cały okres praktyk (kopię ubezpieczenia przynosimy w koszulce).
  1. W czasie praktyki Student powinien opłacić ubezpieczenie NNW na czas trwania praktyki. Z polisy musi jasno wynikać, że jest to polisa NNW i dotyczy studentów (nie może być napisane, że jest to ubezpieczenie szkolne lub dla dziecka). Bez ubezpieczenia NNW, Student nie może rozpocząć praktyki (należy przynieść kopię dokumentu, które zostaje na uczelni).
  1. Po zakończeniu praktyki student dostarcza sprawozdanie z praktyki (pobieramy ze strony Biura Karier) i kartę praktykanta w wersji papierowej (pobieramy ze strony WPiA) do pełnomocnika dziekana ds. praktyk. Po zatwierdzeniu dokumentów w wersji papierowej Student wysyła dokumenty w wersji elektronicznej na adres mailowy pełnomocnika.
  2.  W treści wszystkich maili do pełnomocnika student podaje: swoje imię i nazwisko, numer albumu, nazwę instytucji w której odbywał praktykę, czas trwania praktyki – od kiedy do kiedy- rodzaj studiów – stacjonarne/niestacjonarne. Do maila dołącza w jednym pliku pdf  komplet dokumentów. Plik ma być zatytułowany nazwiskiem i imieniem (a nie odwrotnie) studenta oraz rodzajem studiów (stacjonarne, niestacjonarne).

Komplet dokumentów ma zawierać w oryginale kolejno (tj.: porozumienie, karta praktykanta, sprawozdanie z realizacji praktyki, ubezpieczenie NNW na czas trwania praktyk). Jeśli student realizował praktykę z listy instytucji (wykaz na stronie Biura Karier) z którymi UKSW ma podpisaną stałą umowę to nie załącza porozumienia a tylko w mailu informuje pełnomocnika dziekana ds. praktyk o tym fakcie (pozostałe dokumenty załącza takie jak wyżej napisano);

Dokumenty praktykanta;

1. Student otrzymuje odpowiedź od pełnomocnika w ciągu 14 dni od dnia wysłania dokumentów na maila. Po zatwierdzeniu dokumentów student otrzymuje maila zwrotnego z informacją, że są poprawne i  dopiero wówczas pojawi się ocena w USOS.
  2. Po zakończeniu praktyki student może również przekazać pełnomocnikowi ankietę oceny praktyki.

W każdym mailu do pełnomocnika proszę podawać Nazwisko i Imię, numer albumu, kierunek studiów (stacjonarne/niestacjonarne), rok studiów.

Możliwe jest zaliczenie praktyk na podstawie czynności zawodowych. Należy pobrać ze strony Biura Karier (dokumenty praktykanta) wniosek. Wypełniony wniosek wraz z dokumentami przesłać pełnomocnikowi. Do wniosku należy dołączyć umowę i zakres obowiązków, które są związane z profilem i kierunkiem studiów oraz odpowiadają efektom uczenia się przypisanym do praktyk (umowa o pracę, świadectwo pracy, umowa cywilnoprawna, dokumenty poświadczające staż, wolontariat).