Realizujemy swoje cele poprzez organizowanie: warsztatów (w tym symulacji mediacji), konferencji naukowych, wykładów i studenckich spotkań dyskusyjnych. Liczymy, że wzrost popularności mediacji i sądownictwa polubownego przyczyni się do lepszego świadczenia usług prawniczych.

Cele koła: pogłębianie i popularyzowanie wiedzy z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów; zrzeszenie studentów zainteresowanych tematyką polubownych metod rozwiązywania sporów; promowanie arbitrażu (sądownictwa polubownego) oraz mediacji wśród przyszłych prawników tak, by wykorzystywali zdobytą wiedzę w późniejszej praktyce zawodowej; organizacja konferencji naukowych oraz warsztatów; stworzenie możliwości rozwoju osobistego, wypowiedzenia własnego zdania i wymiany myśli wśród studentów prawa; współpraca z innymi kołami naukowymi, w zakresie zagadnień dotyczących arbitrażu i mediacji.