Master in International Relations

Ranking kierunków studiów "Perspektywy 2018"

Uprzejmie informujemy, że w rankingu Perspektywy 2018 wszystkie kierunki WPiA UKSW awansowały w klasyfikacji najważniejszego dla maturzystów rankingu kierunków studiów:

  • Prawo uzyskało pozycję 9 (w 2017 była to pozycja 14);
  • Administracja uzyskała pozycję 5 (w 2017 była to pozycja 10);
  • Stosunki międzynarodowe uzyskały pozycję 7 (w 2017 była to pozycja 13).

Czytaj więcej

Zaproszenie na XVI Bielańskie Kolokwium Karnistyczne

Szanowni Państwo, w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową - XVI Bielańskie Kolokwium Karnistyczne pt. "Środki zabezpieczające", która odbędzie się 22 maja 2019 roku w Auli Głównej im. Roberta Schumana w  budynku "Audytorium Maximum" Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Wóycickiego 1/3.  Szczegóły na temat konferncji wraz z formularzem rejestracyjnym pod linkiem.

Bardzo dobre wyniki Absolwentów WPiA UKSW podczas egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze

Miło jest nam poinformować, że uwzględniając kryterium poziomu procentowego zdawalności, Absolwenci WPiA UKSW zajęli 9. miejsce wśród Absolwentów polskich uczelni publicznych i niepublicznych przystępujących do ostatniego egzaminu wstępnego na aplikacje prawnicze (adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą), który odbył się 29 września 2018 r. (spośród 326. Absolwentów WPiA UKSW przystępujących do egzaminu 162. uzyskało wynik pozytywny, co oznacza zdawalność na poziomie 49,7%)*. Gratulujemy!

* Źródło: opracowanie Departamentu Zawodów Prawniczych Ministerstwa Sprawiedliwości.
Czytaj więcej

Ogólnopolska konferencja naukowa „Sprzedawcy wiatru, czyli czy jesteśmy skazani na piramidy finansowe?”

W dniu 27 lutego 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji UKSW odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Sprzedawcy wiatru, czyli czy jesteśmy skazani na piramidy finansowe?”, organizowana przez Katedrę Prawa Gospodarczego Prywatnego i Katedrę Prawa Finansowego WPiA UKSW.Czytaj więcej

Debata pt. "Democracy in the United States"

8 marca 2019 r. Katedra Regionalnych Studiów Strategicznych zorganizowała międzynarodową debatę pt. Democracy in the United States. W debacie, prowadzonej przez kierownika Katedry, prof. UKSW Dariusza Górę-Szopińskiego, wzięli udział: konstytucjonalista, prof. David Forte z Cleveland State University oraz amerykanista, prof. UKSW Zbigniew Lewicki. Współorganizatorami wydarzenia była ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Stowarzyszenie Alumni.
Relacja z debaty znajduje się na stronie internetowej ambasady amerykańskiej: https://pl.usembassy.gov/debate_alumni/

Czytaj więcej

Konkurs na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną organizowany przez IWS

Instytut Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną w zakresie nauk prawnych. Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania środowiska naukowego tematyką prawną. Szczegóły pod linkiem.

Gratulacje Dziekana WPiA dla Pani Prof. Ireny Lipowicz

Serdeczne gratulacje Dziekana WPiA UKSW,  Prof. Marka Michalskiego dla Pani Prof. Ireny Lipowicz, Kierownika Katedry Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego UKSW, w związku z otrzymaniem nagrody im. Michała Serzyckiego za działania na rzecz edukacji o ochronie danych osobowych.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się 28 stycznia w Warszawie, podczas konferencji System ochrony danych osobowych po wprowadzeniu reformy w dzień obchodów Ochrony Danych Osobowych.

Nagroda jest podziękowaniem za wsparcie działań organu ochrony danych osobowych oraz ogromy wkład pracy merytorycznej w tworzenie systemu ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej oraz kształtowanie polskiego porządku prawnego w zakresie poszanowania prywatności i ochrony danych osobowych – podkreśliła dr Edyta Bielak - Jomaa, prezes UODO.
Była to druga edycja Nagród im. Michała Serzyckiego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych III kadencji.


 Żródło: https://uodo.gov.pl/pl/138/688Czytaj więcej

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach