Aktualne konferencje

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "200 lat ze spółką akcyjną, czyli polskie doświadczenia w recepcji spółki akcyjnej”, organizowanej przez Katedrę Prawa Gospodarczego Prywatnego WPiA UKSW, która odbędzie się 15 maja 2019 r. w godz. 9:30-15:00 na WPiA UKSW ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa bud. 21, Aula Schumana.

Agenda konferencji

Wprowadzenie mocą dekretu z dnia 24 marca 1809 r. Kodeksu handlowego Napoleona na terenie Księstwa Warszawskiego rozpoczęło proces utrwalania w prawie polskim instytucji spółki akcyjnej, wówczas jeszcze nazywanej towarzystwem bezimiennym. Na przestrzeni bez mała dwóch wieków zmieniały się regulacje, a wraz z nimi koncepcje spółki akcyjnej, ale sama spółka wrosła na stałe do polskiego prawa handlowego, zachowując wciąż swoją żywotność, czego najpełniejszym dowodem była jej reaktywacja po dziesiątkach lat funkcjonowania gospodarki socjalistycznej, która skazała spółkę akcyjną na zapomnienie. Prężny rozwój tej formy organizacyjno-prawnej datowany od przełomu lat 80. i 90. XX w., jak też jej niesłabnąca popularność w życiu gospodarczym świadczą o ponadczasowym charakterze tej struktury, jednej z pierwszych innowacji rewolucji kupieckiej z XVI w., która nie straciła na znaczeniu także i w XXI w., w czasach rewolucji cyfrowej. W związku z tą symboliczną datą wprowadzenia w życie Code de Commerce, WPiA UKSW organizuje konferencję poświęconą 200-letniej obecności spółki akcyjnej w polskim życiu gospodarczym.

Organizacja Konferencji: Katedra Prawa Gospodarczego Prywatnego WPiA UKSW. Zgłoszenia do udziału w Konferencji proszę kierować na adres j.dabrowska@uksw.edu.pl
Patronat medialny: Monitor Prawa Handlowego C.H. BECK
Wsparcia w organizacji Konferencji udziela Kancelaria DLA Piper.
Pomoc w organizacji Konferencji: Interdyscyplinarne Koło Naukowe Prawa Korporacyjnego UKSW oraz Koło Naukowe Prawa Handlowego UKSW.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy na II Konferencję naukową „Wyzwania innowacyjności dla ekonomii i prawa w ochronie zdrowia”, która odbędzie się w dniu 21 maja 2019 r. Organizatorami konferencji jest Katedra Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Katedra Ekonomii Stosowanej Kolegium Zarządzania i Finansów, SGH w Warszawie.
Szczegółowe informacje w tym formularz do rejestracji znajdują się pod linkiem: http://kpaist.uksw.edu.pl/ii-konferencja-naukowa-wyzwania-innowacyjnosci-dla-ekonomii-i-prawa-w-ochronie-zdrowia/

Poniżej zapowiedzi konferencji w mediach:
https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1411316,wyzwania-innowa...
https://www.prawo.pl/zdrowie/telemedycyna-co-zrobic-by-czesciej-korzysta...

 

Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego ma zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej zatytułowanej "Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem osoby fizycznej". Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca 2019 roku w Auli im. Jana Pawła II UKSW przy ulicy Dewajtis 9 w Warszawie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. Zapraszamy do udziału!

Serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Rzymskie korzenie współczesnych instytucji prawnych”, która odbędzie się 24 maja 2019 r. w Auli Głównej im. Roberta Schumana w  budynku "Audytorium Maximum" Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Wóycickiego 1/3.

Program konferencji

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach