Aktualne konferencje

Serdecznie zapraszamy do udziału w Annual Privacy Forum 2022 organizowanym we współpracy przez The European Union Agency for Cybersecurity, DG for Communications Networks, Content and Technology, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie w dniach 23-24 czerwca 2022 r. w Warszawie.
Ramy prawne UE dotyczące ochrony danych osobowych mają kluczowe znaczenie dla ochrony podstawowych praw i wolności człowieka. Do kluczowych problemów należy jednak nadążanie prawa ochrony danych osobowych za dynamicznie zmieniającym się światem innowacji technologicznych, które znajdują zastosowanie w wielu aspektach życia społecznego i ekonomicznego. Ogromnym wyzwaniem pozostaje również zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych osobowych, który staje się nie tylko wyznacznikiem ochrony praw człowieka, ale i probierzem zaufania społecznego do władzy publicznej i tworzonego prawa.
 Szczegółowe informacje oraz program naszego wydarzenia znajdują się pod adresem:  https://privacyforum.eu/
Rejestracja na konferencję tylko do 20 czerwca 2022: https://privacyforum.eu/registration"
 

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji dla Młodych Prawników pt. "Current Problems of Rights to Privacy: Digital Technologies & Covid-19". Możliwy jest udział zarówno na miejscu, jak i online.
Przez MS Teams, piątek 22 kwietnia 2022 r. (bez opłaty konferencyjnej)
Osobiście w Telczu, 21-23 kwietnia 2022 r. (opłata w wysokości 85 EUR)
Link z dodatkowymi informacjami znajduje się tutaj: http://www.cofola.cz/content/cs/pro-ucastniky/foreign-participants/
Konferencja koncentruje się na prawie do prywatności w kontekście aktualnych wyzwań. Prace mogą dotyczyć ochrony prawa do prywatności w prawie czeskim, unijnym i międzynarodowym (zwłaszcza w prawie Rady Europy) czy też innych systemów prawnych.
Proponowanym zakresem tematycznym wystąpień jest: treść prawa do prywatności i jego wymiar jako wartości; prywatnoprawne i publicznoprawne instrumenty ochrony; prawne granice korzystania z technologii cyfrowych; ważne orzeczenia sądowe dotyczące tytułowego prawa do prywatności.
Mile widziane będą również wypowiedzi koncentrujące się na konkretnych problemach praktycznych i ich rozwiązaniach prawnych. Dlatego możliwe są także następujące tematy: badanie możliwości wykorzystania technologii cyfrowych w poszukiwaniu osób chorych na Covid-19; wykorzystanie technologii cyfrowych do ochrony własności (zarówno prywatnej, jak i publicznej).
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w roli prelegentów jak również uczestników biernych.

 

W dniach 2-4 września 2022 r. w Mrągowie odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Romanistów współorganizowany przez Katedrę Prawa Rzymskiego Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Katedrę Prawa Rzymskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Instytut De Republica.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową zjazdu.

We kindly invite you to participate in the scientific conference on the subject of “The Right of Access for Persons with Disabilities - the current state and development prospects” that will be held on 8th of December 2022 (Thursday).
The organizer of the conference is the Faculty of Law and Administration Cardinal S. Wyszynski University in Warsaw and the conference will be organized as an online event.
The conference aims to present research on accessibility for people with special needs, with particular emphasis on people with disabilities.The working language of the conference will be English.

More information and log in instructions will be provided to registered participants. Participation in the conference is free of charge.
Abstracts should be send via email to a.reda@uksw.edu.pl before 30th of May 2022.

Participation requires the completion of a registration form.

REGISTRATION FORM

 

W dniu 16 maja 2022 r. w godz. 10:00-12:30 odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona tematyce prawa do prywatności.
W Komitecie Naukowym zasiądzie międzynarodowe grono profesorskie w osobach:
- Dr hab. Marcin Wielec, prof. UKSW (Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw)
- Dr. Dusan Popovic (University of Belgrade)
- Prof. Dr. hab. András Koltay (National University of Public Service)
- Ass Prof. Dr. David Sehnálek (Masarykova Univerzita)
- Assis Prof Dr. Matija Damjan (University of Ljubljana)
- Prof. Zoltan J. Toth (Karoli Gaspar University)
- Prof. Aleksandra Syryt (Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw)
- JUDr. PhDr. Lilla Garayova (PhD (Pan-European University).

Na konferencji gościć będzie aż 11 prelegentów z różnych krajów:
- Assist. Aljoša Polajžar (University of Maribor)
- Tomasz Bojanowski (Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw)
- M. Sc. Bartłomiej Oręziak (Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw)
- Agata Wróbel (Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw)
- Matjaž Drev (University of Maribor)
- M. Sc. Klaudia Łuniewska (Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw)
- Julia Starybrat (Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw)
- JUDr. Edita Filadelfiová (Pan-European University)
- JUDr. Ing. Dominika Moravcová (Pan-European University)
- Igor Popović, LL.M. senior assistant (University of Banja Luka)
- Assist. Prof. Dr Matija Damjan (University of Ljubljana)
- doc. JUDr. David Sehnálek, Ph.D. (Masarykova Univerzita)

Wydarzenie jest organizowane w ramach Sieci Profesorskiej Europy Środkowej, koordynowanej przez Uniwersytet w Miszkolcu - Akademię Środkowoeuropejską. Zachęcamy do śledzenia oficjalnego wydarzenia na Facebooku IWS pod linkiem: https://www.facebook.com/events/299676335634409

Bezpośredni link do konferencji na Zoomie:

https://zoom.us/j/98961512304

AGENDA


 

Zapraszamy do biernego udziału w Debacie oksfordzkiej 2022 pt. “Prawo do prywatności.”

Wydarzenie odbędzie się 20 maja 2022 r. o godz. 10:00 w siedzibie Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości przy ul. Krakowskie Przedmieście 25 oraz będzie transmitowane za pośrednictwem platformy Zoom.

Bezpośredni link do Debaty na Zoomie:

https://zoom.us/j/98252357066.

Debata oksfordzka pt. „Prawo do prywatności” organizowana jest w ramach Central European Professors’ Network 2022 (Środkowoeuropejskiej Sieci Profesorskiej) koordynowanej przez Uniwersytet w Miszkolcu – Akademię Środkowoeuropejską.

W wydarzeniu wezmą udział eksperci z Polski oraz krajów Europy Środkowej (m.in. Węgier, Serbii, Słowenii). 

Głównym celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi obywateli państw europejskich na tematy ważne i istotne związane z przyszłością Europy XXI wieku. Cechą charakterystyczną debaty oksfordzkiej jest zwrócenie uwagi na korzyści i zagrożenia płynące z zagwarantowanego prawa do prywatności.

plakat

agenda

Zapraszamy do uczestnictwa!

Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka UKSW oraz Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego UKSW ma przyjemność zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową pt. „Znaczenie czynnika społecznego w procesie kształtowania prawa” realizowaną w ramach projektu „25 lat Konstytucji RP”, która odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2022 roku w formie stacjonarnej na terenie Kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

Wydarzenie zostanie poświęcone udziale czynnika społecznego w procesie kształtowania prawa. Rolą suwerena w systemie demokracji pośredniej jest m.in wybór przedstawicieli władzy parlamentarnej.

Proponowane sekcje tematyczne:
- Rola konsultacji społecznych
- Znaczenie instytucji petycji dla zmian w prawie
- Czynnik społeczny, a procedowanie rządowych, poselskich oraz senackich projektów ustaw
- Czy może być lepiej? – perspektywa porównawcza na poziomie systemów państw świata

Prosimy o wypełnienie poniższego zgłoszenia oraz załączenie abstraktu. Prosimy o zapisanie go w formacie PDF. Łączna liczba znaków nie może przekroczyć 1500 (bez spacji). Okres nadsyłana prac upłynie 23 maja (wtorek) o godz. 23:59 Zastrzegamy sobie prawo do wyboru najlepszych abstraktów. O możliwości wygłoszenia referatu zostaną państwa poinformowani do dnia 28 maja.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/wsLHMVQ8mpcENzsv8

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/2wgHP1rJ5

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "The Right to Privacy in the Digital Age - in general terms”, która odbędzie się 1 czerwca 2022 r. w Warszawie.

Zaproszenie

Agenda

Booklet

Baner

Film promocyjny


 

Serdecznie zapraszamy na polsko-niemiecką konferencję naukową pt. Idee i wyzwania dogmatyczne nauki prawa administracyjnego: wspólny proces poznawczy.
Konferencja odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2022 r. w budynku Auditorium Maximum (Aula Schumanna).
Szczegóły wydarzenia w załączonym programie konferencji.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie chęci udziału do 6 czerwca 2022 r. na adres e-mail: komitet.konf.uksw@gmail.com

Szanowni Państwo!
Mamy niezmierną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej dotyczącej postępowań odrębnych w procedurze cywilnej, która odbędzie się w dniu 26 listopada 2022 r. Rozpoczęcie Konferencji planowane jest o godzinie 9:00 na platformie Google Meet. Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Prawa Procesowego Cywilnego UKSW i Wydział Prawa i Administracji UKSW. Partnerem merytorycznym Konferencji jest Kancelaria CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Bejm.
Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/2XIMnRudo

Copyright © 2023 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach