Panel naukowy "Instytucja Rzecznika Praw Obywatelskich na tle 25-lecia obowiązywania Konstytucji RP

Szanowni Państwo,
Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego UKSW ma ogromną przyjemność zaprosić na panel naukowy „Instytucja Rzecznika Praw Obywatelskich na tle 25-lecia obowiązywania Konstytucji RP, którego gościem specjalnym będzie Rzecznik Praw Obywatelskich w latach 2010-2015 prof. Irena Lipowicz. Wydarzenie odbędzie się w 7 grudnia 2022 r. o godzinie 15:00 w formie stacjonarnej na terenie Kampusu Uniwersyteckiego UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 , w Auditorium Maximum (bud. 21) w auli nr 108.

Projekt „25 lat Konstytucji RP” to idea studentów-członków Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego UKSW. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczności akademickiej na poszczególne aspekty konstytucyjne, które ma zmierzać do ich analizy pod względem skuteczności prawodawczej i wynikającej z niej zalet i wad. Myśl skupia w sobie również podsumowanie 25 lat obowiązywania Konstytucji RP uchwalonej 2 kwietnia 1997 roku oraz nawiązanie do historycznej klauzuli rewizyjnej ustawy zasadniczej dokonywanej raz na ćwierćwiecze zawartej m.in. w Ustawie Rządowej z dnia 3 maja 1791 roku i Konstytucji marcowej.
Instytucja Rzecznika Praw Obywatelskich istnieje w polskim porządku konstytucyjnym od roku 1988. Zbliżając się do 35. Rocznicy objęcia tego stanowiska przez prof. Ewę Łętowską, pragniemy pochylić się nad znaczeniem roli polskiego Ombudsmana dla ochrony praw jednostki także w kontekście przypadającej w tym roku 25. Rocznicy wejścia w życie Konstytucji RP. Na Państwa pytania odpowie Pani Profesor Irena Lipowicz – Rzecznik Praw Obywatelskich w latach 2010-2015, kierownik Katedry Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego UKSW. Postaramy się podsumować działalność Rzecznika, zastanowić nad właściwością obecnych uregulowań prawnych wpływających na funkcjonowanie całej Instytucji oraz wyprowadzić wnioski i widoki na przyszłość dla całego konstytucyjnego systemu ochrony praw człowieka.
Największą przyjemnością dla Nas, będzie możliwość spotkania się razem na żywo stacjonarnie. Zapraszamy studentów, pracowników naukowych oraz wszystkich Państwa.
Na każdego czeka miła niespodzianka na miejscu!
Do zobaczenia!
Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/39l1tymuY

Copyright © 2022 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach