Wystąpienie Pana dr hab. Marcina Wielca, prof. Uczelni na międzynarodowej konferencji dotyczącej procedury karnej w sprawach przemocy domowej na Uniwersytecie w Stavanger w Norwegii.

Pan prof. Uczelni dr hab. Marcin Wielec (Katedra Postępowania Karnego WPiA UKSW), jako kierownik międzynarodowego projektu badawczego pt. „Zintegrowany system zapobiegania przemocy domowej”, realizowanego w ramach programu Norway Grants, w którym Partnerem jest Uniwersytet w Stavanger w Norwegii, wziął udział w cyklicznym spotkaniu badawczym.
Spotkanie miało miejsce w dniu 25 listopada 2022 roku na Uniwersytecie w Stavanger. Pan prof. UKSW dr hab. Marcin Wielec, wygłosił referat pod tytułem „Prawo przyjazne dziecku – analiza projektu zmian w aktach prawnych w Polsce”. W trakcie wystąpienia poruszono wiele istotnych kwestii dotyczących propozycji legislacyjnych zarówno polskich jak i norweskich dotyczących przemocy domowej.