Koło Nauk Penalnych

Z zapałem śledzisz wszystkie sezony "Kryminalnych zagadek Nowego Yorku"? Chciałbyś dowiedzieć się według jakich zasad zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia? Do czego służy pędzel z puchu marabuta? Czy da się oszukać wariograf? Jak odpowiedzieć na pytanie lambrozjańskie? Co to są stigmata mortis? A może po prostu pochłania Cię prawo karne i chciałbyś spojrzeć na nie z nieco innej strony? Jeżeli tak, to Koło Nauk Penalnych jest idealnym miejscem dla Ciebie! Studenci pełni pasji, świetna atmosfera na spotkaniach, kontrowersyjne tematy.
Z nami nie będziesz się nudził!

Wszystko pod opieką wybitnej karnistki Pani dr Marii Szczepaniec, która jako inicjatorka i pomysłodawczyni oficjalnie wspiera działalność Koła już od 12 czerwca 2006 roku. Początkowo dwie sekcje: Kryminalistyki i Kryminologii rozszerzyły w 2012 roku aktywność o sekcję Prawa Karnego, wychodząc tym samym naprzeciw oczekiwaniom studentów. Program działalności Koła sprowadza się do empirycznego poznawania mechanizmów stosowanych przy wykrywaniu przestępstw. Polskie realia świata przestępczego staramy się zgłębiać za pomocą debat studenckich czy wycieczek naukowo-poznawczych. CELEM naszej aktywności jest bowiem:

? rozwijanie i pogłębianie wiedzy z zakresu nauk penalnych,

? prowadzenie badań naukowych z zakresu kryminalistyki i kryminologii,

? propagowanie wiedzy z zakresu nauk penalnych w środowisku studenckim,

? przeprowadzanie konferencji naukowych, seminariów, odczytów oraz udział w podobnych inicjatywach organizowanych przez inne podmioty,

? organizowanie wyjazdów i warsztatów z zakresu nauk penalnych,

? umożliwianie studentom publikacji naukowych.

Cykliczne spotkania z minimalną częstotliwością dwa razy w miesiącu odbywają się ???????. o godzinie ??????????? w sali ??????????..

Dołącz do Nas! Czekamy właśnie na Ciebie!

Dane kontaktowe:

kolonaukpenalnych@gmail.com