Informacja dla nauczycieli akademickich dotycząca przeprowadzania zajęć za pośrednictwem narzędzia Microsoft Teams

Szanowni Państwo,

Wszystkie osoby prowadzące zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji UKSW mają możliwość korzystania z narzędzia Microsoft Teams - dostępnego na uczelnianej platformie http://office365.uksw.edu.pl/. Zachęcamy do przeprowadzania zajęć realizowanych na naszym wydziale za pośrednictwem opisywanego rozwiązania.

Logowanie do platformy następuje po uwierzytelnieniu loginem "mój identyfikator w USOS/nr albumu"@uksw.edu.pl. Hasło podajemy takie, jak w systemie USOS.

W aplikacji MS Teams tym należy utworzyć we własnym zakresie zespoły pracy, tj. przedmioty. Najprostszym rozwiązaniem pozwalającym na dołączenie studentów do zajęć jest wygenerowanie kodów dla nowych grup. W aplikacji MS Teams należy:

1) Z lewej strony wybrać zakładkę „Zespoły”.

2) Utworzyć nowy zespół. Przy wybranym zespole kliknąć na 3 kropeczki i wybrać „Zarządzanie zespołem”.

3) Wybrać zakładkę „Ustawienia”, rozwinąć opcję „Kod zespołu”, kliknąć „Wygeneruj kod”.

4) Rozesłać wygenerowany kod do wszystkich zainteresowanych poprzez np. Moodle (platformę e.uksw.edu.pl) lub emailem (przez U-Mail w USOSie).

Osoba otrzymująca kod poprzez jego wprowadzenie do aplikacji dołącza do zespołu.

Po stworzeniu zespołów otrzymują Państwo możliwość prowadzenia webinariów on-line.

Przekazywanie materiałów dla studentów i przeprowadzanie zaliczeń może być także wspomagane poprzez wykorzystywanie platformy e-learningowej Moodle - dostępnej pod adresem e.uksw.edu.pl.

Proponujemy Państwu również zapoznanie się z filmem instruktażowym dotyczącym pierwszego uruchomienia i konfiguracji programu Microsoft Teams.