Wyróżnienie na Liście 100 dla naukowca z Wydziału Prawa i Administracji

Dr hab. Marek Świerczyński, prof. uczelni znalazł się w gronie laureatów Listy 100. To inicjatywa Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Lista przedstawia sylwetki stu osób, które w 2021 roku znacząco przyczyniły się do poszerzania wiedzy, popularyzacji oraz podnoszenia kompetencji cyfrowych w Polsce. Znalezienie się w gronie laureatów to wyraz uznania osób prowadzących działalność na rzecz przybliżania technologii cyfrowej w środowisku lokalnym czy ogólnopolskim.
Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, traktując je przede wszystkim jako uznanie działalności prowadzonej od 2017 r. w Radzie Europy w zakresie cyfryzacji wymiaru sprawiedliwości. W tym roku opracowaliśmy m.in. wytyczne, obejmujące wykorzystanie inteligentnych algorytmów w postępowaniach sądowych oraz poszerzające ogólne kompetencje cyfrowe dla 47 państw członkowskich. Działamy również aktywnie w grupie roboczej ds. sztucznej inteligencji utworzonej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – mówi naukowiec z Wydziału Prawa i Administracji UKSW.

Pełna lista tegorocznych laureatów dostępna jest na stronie: http://umiejetnoscicyfrowe.pl/lista-100/