Prof. Elżbieta Karska otrzymała tytuł Honorowego Profesora Uniwersytetu w Lusace

7 lutego 2022 r. Senat Uniwersytetu w Lusace (UNILUS) nadał dr hab. Elżbiecie Karskiej, prof. ucz. tytuł Honorowego Profesora. Uniwersytet w Lusace jest jedną z czołowych uczelni w Zambii, posiada najwyższy stopień akredytacji (Tier 1 University), jest członkiem Stowarzyszenia Uniwersytetów Wspólnoty Narodów (ACU) oraz Stowarzyszenia Uniwersytetów Afrykańskich (AAU). Prowadzone są na nim m.in. studia licencjackie i magisterskie oraz nadawane stopnie doktorskie z zakresu prawa.

Jest to już kolejny akademicki tytuł honorowy, przyznany prof. Elżbiecie Karskiej, która jest także doktorem honoris causa Donieckiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stusa w Winnicy (2016), Uniwersytetu Otwartego w Tbilisi (2017), Erywańskiego Państwowego Uniwersytetu Lingwistyki i Nauk Społecznych im. Walerija Briusowa (2017), Uniwersytetu w Tbilisi (2017), Kaukaskiego Uniwersytetu Międzynarodowego (2018), Erywańskiego Uniwersytetu ‘Haybusak’ (2018), Uniwersytetu Wschodnioeuropejskiego w Tbilisi (2018) oraz Stołecznej Akademii Małego Biznesu w Moskwie (2019). Prof. Elżbieta Karska otrzymała także tytuły Honorowego Akademika – członka Gruzińskiej Akademii Nauk Kryminologicznych (2020), Honorowego Profesora Moskiewskiego Uniwersytetu Finansów i Prawa (2019) oraz Honorowego Profesora Instytutu Kształcenia Kadr Państwowej Służby Zatrudnienia Ukrainy w Kijowe (2019).