Dr Magdalena Wilczek-Karczewska na międzynarodowej konferencji naukowej w Würzburgu – 23-24 września 2024 r.

​W dniach 23-24 września br. w Würzburgu odbyła się – organizowana przez przez Polską Misję Historyczną przy Uniwersytecie Juliusza i Maksymiliana w Würzburgu, pod patronatem Ministra Stanu Ulrike Scharf (Bawarskie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Spraw Socjalnych), Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium Rafała Wolskiego oraz Nadburmistrza Christiana Schuchardta (Miasto Würzburg), w porozumieniu z Archiv und Bibliothek des Bistums Würzburg oraz Kolleg „Mittelalter und Frühe Neuzeit” – międzynarodowa konferencja naukowa „Nie wolno nikogo torturować ani karać lub traktować w sposób okrutny, nieludzki lub poniżający”. Tortury i zakaz tortur w Europie Środkowej (do 1989 r.) [„Niemand darf der Folter oder grausamer, unmenschlicher oder erniedrigender Behandlung oder Strafe unterworfen werden”. Folter und das Verbot der Folter in Mitteleuropa (bis 1989)]. Pani Doktor Wilczek-Karczewska wygłosiła na niej (wraz z dr Anettą Głowacką-Penczyńską z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) referat pod tytułem Suffering in Libri maleficorum of the city of Cracow in the Early Modern era. Torture – mutilation punishments – death penalty.

Zdjęcia z Konferencji

08 października 2024