Koło Naukowe Prawa Prywatnego, przy współpracy z Kołem Naukowym Prawa Nowych Technologii, działające na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, mają zaszczyt zaprosić do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod tytułem „Sztuczna inteligencja w prawie prywatnym: szanse, ryzyka, przyszłość”, która odbędzie się 21 maja 2025 roku.
Konferencja rozpocznie się o godzinie 11:30 na platformie MS Teams i będzie podzielona na trzy panele:
- Prawo spadkowe: „Testament 2.0: Jak sztuczna inteligencja zmienia sposób rozporządzania majątkiem?”
- Prawo pracy: „AI w miejscu pracy: Kontrola czy inwigilacja?”
- Prawo ubezpieczeń gospodarczych: „Polisa przyszłości: Jak sztuczna inteligencja zmienia ubezpieczenia?”
Uczestnicy Konferencji mogli wysłuchać wystąpień prelegentów z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych, takich jak:
- Univerzita Komenského v Bratislave,
- Ruhr-Universität Bochum,
- Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
ZAPISY
Link do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2J6RzE2tEQuufgFd4qh9vu_9294Psld9X7juv0uvVc05gjQ/viewform
Link będzie aktywny w dniu wydarzenia.
Po kliknięciu w link należy podać w formularzu swoje: imię, nazwisko i adres e-mail.
Następnie system wygeneruje dla Państwa e-zaproszenie z linkiem do wydarzenia, które zostanie wysłane na Państwa skrzynki e-mailowe.
Wydarzenie jest bezpłatne, a za udział przewidziane są certyfikaty!
Patronat
Patronat nad wydarzeniem objęła:
- Wydziałowa Rada Studentów WPIA UKSW
- Samorząd Studentów UKSW
- Fundacja Przyszłości Prawa (FPP),
- Czasopisma Studentów i Doktorantów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie „Młody Jurysta”
Fundacja Przyszłości Prawa (FPP) została powołana z myślą wsparcia młodych ludzi zainteresowanych szeroko pojętym tematem nowych technologii oraz regulacji prawnych w tym zakresie. Celem Fundacji jest integracja środowisk młodych ludzi zainteresowanych rozwojem.
To organizacja współpracująca z organizacjami studenckimi i NGOsami z całej Polski. W swoich strukturach skupia ponad 30 osób – studentów, młodych aplikantów i doktorantów.
Więcej o Fundacji: https://przyszloscprawa.pl/
Czasopisma Studentów i Doktorantów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie „Młody Jurysta”. To ogólnopolskie recenzowane pismo naukowe wydawane w formie elektronicznej w cyklu półrocznym. Dzięki nawiązaniu współpracy z czasopismem, prelegenci konferencji będą mieli możliwość opublikowania w „Młodym Juryście” swoich wystąpień.
Prelegentów prosimy o zapoznanie się z wymogami redakcyjnymi oraz przesłanie artykułów do 4 czerwca br. na adres e-mail: knpp.uksw.edu@gmail.com https://czasopisma.uksw.edu.pl/index.php/mj/about/submissions
Wystąpienie Głównego Inspektora Pracy
Dodatkowo, uprzejmie zapraszamy na wystąpienie Głównego Inspektora Pracy na panelu z zakresu prawa pracy, które odbędzie się o godzinie 13:20. Jesteśmy zaszczyceni obecnością eksperta, którego wystąpienie znacząco wzbogaca program Konferencji „Sztuczna Inteligencja w prawie prywatnym: szanse, ryzyka, przyszłość”.
Pan Marcin Stanecki – z dniem 15 czerwca 2024 roku powołany na stanowisko Głównego Inspektora Pracy, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego Uniwersytetu Łódzkiego.
Posiada kwalifikacje specjalisty BHP oraz kwalifikacje pedagogiczne. Ukończył studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy na Politechnice Łódzkiej i studia podyplomowe pedagogiczne w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Łodzi.
Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Sprzyja temu blisko 20-letni staż pracy w Państwowej Inspekcji Pracy. Przez wiele lat był praktykującym radcą prawnym.
Wykładał na studiach podyplomowych z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach. Pełnił także funkcję miejskiego rzecznika praw konsumentów w Skierniewicach. Jest autorem artykułów z zakresu prawa pracy i BHP.
Jako dyrektor Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, którą to funkcję pełnił w latach 2021-2024, znalazł się w czołówce najbardziej wpływowych prawników w Polsce – w prestiżowym rankingu organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna” w 2022 roku zajął 23 miejsce, a rok później awansował na miejsce nr 16.