Doktorat Honoris Causa dla Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Celestino Migliore

Z przyjemnością informujemy, o nadaniu tytułu Doktora Honoris Causa Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi Celestino Migliore, wieloletniemu nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce, a obecnie nuncjuszowi apostolskiemu w Rosji.

Uchwałę Senatu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego odczytał prof. Marek Michalski, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji. Laudację na cześć honorowego doktora wygłosiła prof. Irena Lipowicz, która wśród przesłanek nadania tej zaszczytnej godności wymienia wybitny wkład Laureata w rozwój dyplomacji kościelnej i trwałych stosunków międzynarodowych, zasługi Arcybiskupa dla budowania pozytywnych relacji między światem nauki – między innymi teologią i prawem kanonicznym – a światem dyplomacji, wybitne osiągnięcia w dyplomacji dwustronnej, a także propagowanie wiedzy o Stolicy Apostolskiej wśród polskiej społeczności akademickiej, w wymiarze nie tylko teologicznym, ale także instytucjonalnym.

Warto dodać, że jest to pierwszy doktor honoris causa promowany na WPiA.

Serdeczne gratulacje dla czcigodnego Laureata.

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore
01 czerwca 2019