Kwerenda badawcza dr Wojciecha Kwiatkowskiego na Uniwersytetach w Malezji i Singapurze

W dniach 22.09.-29.09. dr Wojciech Kwiatkowski, adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Porównawczego i Współczesnych Systemów Politycznych odbył kwerendę badawczą na Wydziale Prawa Uniwersytetu Malezyjskiego w Kuala Lumpur oraz na Wydziale Prawa Narodowego Uniwersytetu Singapuru w Singapurze. W obu sytuacjach celem kwerendy było zaznajomienie się z malezyjskimi i singapurskimi regulacjami prawnymi z zakresu prawa urbanistycznego – w tym przede wszystkim dotyczącymi warstwowej własności nieruchomości. Działania w tym zakresie są kontynuacją badań, jakie dr Kwiatkowski prowadzi w zakresie obowiązujących w państwach obcych regulacji dotyczących warstwowej własności nieruchomości (Japonia, USA, Kanada). Pierwszym efektem badań dr Kwiatkowskiego jest książka pt. „Transfer niewykorzystanego potencjału zabudowy w prawie amerykańskim. Geneza i praktyka„, która to wydana została w 2023 nakładem Wydawnictwa UKSW.

02 października 2024