Absolwent studiów będzie przygotowany do podjęcia pracy w różnego rodzaju instytucjach państwowych albo prywatnych funkcjonujących w otoczeniu międzynarodowym. Wykształcenie przyszłej kadry pracowników służby zagranicznej, pracowników urzędów państwowych, kadry globalnych korporacji, a także przygotowanie przyszłych przedsiębiorców posiadających szeroką wiedzę z zakresu prawnych i politycznych aspektów stosunków międzynarodowych, funkcjonowania w otoczeniu międzynarodowym pozwoli zaspokoić potrzeby społeczno – gospodarcze w tym zakresie.
Na kierunku Stosunki i prawo międzynarodowe działają dwa moduły: „Służba zagraniczna i organizacje międzynarodowe” oraz „Korporacje transnarodowe”.
Studia I stopnia (licencjackie)
Absolwent tego kierunku i stopnia studiów otrzymuje dyplom licencjata. Może podjąć pracę w organach administracji publicznej zajmującymi się stosunkami międzynarodowymi, w organizacjach i instytucjach międzynarodowych, w przedsiębiorstwach rozwijających współpracę międzynarodową, w placówkach kulturalnych i innych zajmujących się zagadnieniami międzynarodowymi.
Studia II stopnia (uzupełniające magisterskie)
Absolwent tego kierunku i stopnia otrzymuje tytuł magistra. Przygotowany będzie do pracy w urzędach i firmach współpracujących ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami oraz organizacjach i instytucjach rządowych i pozarządowych europejskich, regionalnych i globalnych. Może podjąć pracę na stanowisku analityka i specjalisty w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych współpracujących z zagranicą, a także w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych.