Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Nauk o Polityce i Administracji UKSW, Koło Naukowe Badań nad Europą, Samorząd Doktorantów UKSW oraz Samorząd Studentów UKSW zapraszają do udziału w dyskusji z red. Bogdanem Rymanowskim, dziennikarzem telewizji Polsat, Polsat News oraz Radio Zet.
Środa, 26 marca 2025, g. 11:30
Aula 105, budynek 23, Kampus UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3
Spotkanie będzie okazją do przybliżenia tajników pracy dziennikarza politycznego najwyższego szczebla. Nasz gość podzieli się swoimi doświadczeniami i odsłoni kulisy pracy w ogólnopolskich mediach. Porozmawiamy o przyszłości środków przekazu, takich jak radio, prasa i telewizja. Zastanowimy się także czy czwarta władza – jak zwykle mówiło się o mediach – wciąż ma realny wpływ na rzeczywistość.
Wydarzenie otworzy dr hab. Anna Skolimowska, prof. ucz., dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW.
Słowo wstępu: Antoni Szot-Malicki, prezes Koła Naukowego Badań nad Europą.
Dyskusję poprowadzą Maria Piotrowska oraz mgr Karol Bancerz z Koła Naukowego Badań nad Europą, w drugiej części spotkania przewidujemy możliwość zadania pytań Redaktorowi Rymanowskiemu przez osoby biorące udział w spotkaniu.
Podsumowanie wydarzenia: dr hab. Anna Skolimowska, prof. ucz., dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW
Bogdan Rymanowski to dziennikarz i publicysta z ponad trzydziestoletnim stażem w czołowych polskich redakcjach radiowych i telewizyjnych. Od 2018 roku związany jest z Telewizją Polsat, gdzie obecnie prowadzi audycje „Gość Wydarzeń” i „Śniadanie Rymanowskiego”, w których rozmawia z najważniejszymi politykami i ekspertami na tematy gospodarcze, społeczne i geopolityczne. Za swoją pracę dziennikarską Bogdan Rymanowski otrzymał szereg wyróżnień, jak prestiżowa Nagroda im. Dariusza Fikusa w kategorii „Twórca w mediach”, Wiktor w kategorii „Najwyżej ceniony publicysta”, nagrodę Dziennikarza Roku czasopisma Press czy medal „Niezłomny w słowie”. Bogdan Rymanowski jest także autorem oraz współautorem książek o tematyce polityczno-historyczno-społecznej. Wspólnie z Pawłem Siennickim napisał „Towarzystwo Lwa Rywina”, a samodzielnie wydał takie pozycje, jak „Ubek. Wina i skrucha”, „Zamach na prawdę” czyli wywiad rzekę z Małgorzatą Wassermann, a także „Gracze” oraz „Dopaść Morawieckiego: życie doczesne i wieczne Kornela Buntownika”.