I Ogólnopolski Studencki Konkurs Krasomówczy KNPP UKSW

W piątek, 23 maja 2014 r., na naszym Wydziale odbył się I Ogólnopolski Studencki Konkurs Krasomówczy, organizowany przez Koło Naukowe Prawa Prywatnego WPiA UKSW we współpracy z czołowymi warszawskimi kancelariami: Kochański Zięba Rapala i Partnerzy,Chadbourne & Parke, RKKW Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy, oraz Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie.

Zadaniem konkursowym było wygłoszenie mowy końcowej pełnomocnika strony przed sądem pierwszej instancji na podstawie wylosowanych na tydzień przed konkursem stanów faktycznych. Uczestnicy dobierani byli parami, a po 13-minutowej mowie końcowej przysługiwało im prawo do 3-minutowej repliki. Tematyka stanów faktycznych oscylowała wokół prawa cywilnego ? uczestnicy oparli się na kazusach z prawa rzeczowego, zobowiązań, spadkowego.

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia i po długiej naradzie wybrało Laureatów:

• I miejsce – Mateusz Siedlecki, Uniwersytet Śląski (I rok prawa)
  • II miejsce – Julia Grzywna, Uniwersytet Mikołaja Kopernika (III rok prawa)
  • III miejsce – Oskar Kochman, Uniwersytet Warszawski (IV rok prawa)

Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom Konkursu, którzy przyjechali do nas z całej Polski (UW, UKSW, UMCS w Lublinie, UMK w Toruniu, UŚ w Katowicach, UWM w Olsztynie), za ich zaangażowanie oraz wspaniałe wystąpienia, które przygotowane były z wielką starannością oraz przedstawiały bardzo wysoki poziom merytoryczny.

Dziękujemy naszym sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla uczestników oraz laureatów Konkursu:

1. Płatny staż dla jednego z trzech laureatów Konkursu ? Kancelaria Kochański Zięba Rapala i Partnerzy www.kochanski.pl
  2. Płatny staż dla jednego z trzech laureatów Konkursu ? Kancelaria Chadbourne & Parke – http://www.chadbourne.com/
  3. Płatny staż dla jednego z trzech laureatów Konkursu ? Kancelaria RKKW Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy – www.rkkw.pl
  4. Tablet dla laureata Konkursu oraz nagrody książkowe dla wszystkich uczestników – Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
  5. Gadżety – Wydział Prawa i Administracji UKSW

Dziękujemy także Sponsorom za wyznaczenie wspaniałych członków Jury, którym duża wiedza i bogate doświadczenie pozwoliło na wyłonienie laureatów Konkursu. Członkowie Jury:

• adw. Anna Paszek z Kancelarii RKKW Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy
  • adw. prof. Feliks Prusak z Katedry Postępowania Karnego WPiA UKSW
  • apl. adw. Magdalena Papiernik z Kancelarii Kochański Zięba Rapala i Partnerzy
  • r. pr. Piotr Włodawiec z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie
  • apl. adw. Paulina Karpińska-Huzior z Kancelarii Chadbourne & Parke

Dziękujemy również twórcom stanów faktycznych, które były podstawą konkursowych wystąpień: profesor Jadwidze Pazdan, doktorowi Łukaszowi Żarnowcowi, doktorowi Tomaszowi Pałdynie, magister Annie Strączyńskiej, Katarzynie Iwanickiej.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z Konkursu:

Koordynacja konkursu (Koło Naukowe Prawa Prywatnego): Katarzyna Iwanicka, Marysia Jackowska, Joanna Kotowoda, Milena Maciejewska, Mariola Sarnowska, Katarzyna Sawicka, Renata Winiarska

23 maja 2014