Pierwsza edycja UKSW Arbitration Day 2015

10 marca 2015r. w Auli Schumana odbyła się konferencja UKSW Arbitration Day 2015 organizowana przez Koło Naukowe Arbitrażu i Mediacji „Consensus” oraz uczestników tegorocznego konkursu The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot.

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem i galerią zdjęć.

Wydarzenie otworzyło wystąpienie dr Beaty Gessel Kalinowska vel Kalisz, Fellow of the Charted Institute of Arbitrators, posiadającej bogate doświadczenie w zakresie sądownictwa polubownego w stałych sądach arbitrażowych oraz w postępowaniach ad hoc – udział w ponad 60 międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych z zakresu fuzji i przejęć, prawa budowlanego i kontraktów handlowych, wprowadzające studentów w tematykę arbitrażu, wyjaśniając przy tym, dlaczego jest to tak atrakcyjna forma rozwiązywania sporów dla przedsiębiorców, w stosunku do konkurencyjnego sądownictwa państwowego.

Następnie była uczestniczka międzynarodowego konkursu prawniczego The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, Magdalena Boguska – zaprezentowała czym są konkursy typu moot, dlaczego warto wziąć w nich udział i jakie korzyści się z tym wiążą. Kolejnym, kluczowym punktem konferencji była symulacja rozprawy przed trybunałem arbitrażowym – pojedynek pomiędzy drużyną reprezentującą Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz drużyną występującą w imieniu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Na zakończenie konferencji mec. Maciej Trąbski z kancelarii Gessel opowiedział uczestnikom o technikach argumentacji ustnej w procesie i arbitrażu.

Prezentujemy Państwu także galerię zdjęć z wydarzenia, które cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów z naszego Wydziału.

10 marca 2015