Drużyna WPiA UKSW wzięła udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie

WPiA UKSW był reprezentowany na najbardziej prestiżowym konkursie typu moot court z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego – Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, który odbywał się w dniach 10-17 kwietnia 2014 r. w Wiedniu.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach – pierwszy to wniesienie pism procesowych. Drugi to rundy ustne, podczas których uczestnicy wcielają się w pełnomocników stron i odbywają symulowane rozprawy arbitrażowe, a oceniani są przez profesjonalnych arbitrów.

Pięcioosobowa reprezentacja Wydziału w składzie: Magdalena Boguska, Małgorzata Judkiewicz, Mateusz Grzybkowski, Michał Makarewicz i Dawid Małkowicz walczyła o jak najwyższą pozycję w rankingu, mierząc się z niemal 300 uniwersytetami z całego świata.

Drużyna składa serdeczne podziękowania zespołowi WPiA za udzielone wsparcie. Pani Mecenas Beacie Gessel Kalinowskiej vel Kalisz oraz trenerce – Agnieszce Różalskiej-Kucal za przygotowanie merytoryczne oraz Panu Dziekanowi – profesorowi Markowi Michalskiemu za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i wsparcie finansowe i merytoryczne, bez którego udział UKSW w konkursie byłby niemożliwy!

30 kwietnia 2014