Studentka IV roku prawa wyróżniona w XVIII Lokalnym Konkursie Krasomówczym

11 marca 2014 r. w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów odbył się XVIII Lokalny Konkurs Krasomówczy, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa.

Zadanie konkursowe polegało na wygłoszeniu 10-minutowej mowy, symulującej mowę kończącą postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Uczestnicy występowali parami jako przeciwnicy procesowi. Podstawy wystąpień uczestników stanowiły kazusy z zakresu prawa karnego, cywilnego i administracyjnego przygotowane na podstawie spraw sądowych i wylosowane na tydzień przed konkursem. Każdej ze stron przysługiwało prawo do 3-minutowej repliki.

Informujemy, że wyróżnienie w Konkursie zdobyła Katarzyna Iwanicka, studentka IV roku prawa WPiA UKSW, Prezes Koła Naukowego Prawa Prywatnego ? wybrany kazus dotyczył prawa cywilnego.

Laureatka dziękuje za pomoc w przygotowaniach doktorowi Łukaszowi Żarnowcowi, doktorowi Tomaszowi Pałdynie, doktorowi Tomaszowi Szczurowskiemu oraz magistrowi Łukaszowi Szymańskiemu.

Pełen skład Jury:

• prokurator Alina Janczarska
  • dr Piotr Kładoczny
  • mec. Maciej T. Sawicki
  • mec. Albert Stawiszyński (Przewodniczący Jury)
  • dr Adam Szafrański
11 marca 2014