Młodzi mistrzowie informatyki z Koła Naukowego Forum Prawa Publicznego

Koleny sukces Studentów WPiA – główną nagrodę w konkursie „Forum Młodych Mistrzów” otrzymał zespół: Paweł Kozyra z prawa (pomysłodawca, autor projektu i prezentacji), Michał Sułkowski z e-administracji (autor projektu i prezentacji), Katarzyna Witosławska z e-administracji (autor prezentacji). Prezentacja finałowych projektów odbyła się podczas XIX Forum Teleinformatyki.
Inspiracją do projektu badawczego dla trójki studentów z Koła Naukowego „Forum Prawa Publicznego”, działającego przy Katedrze Prawa Informatycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, był udział w finansowanych przez NCBiR wyjazdowych warsztatach naukowych
i konferencji „Ochrona dostępności i integralności stron www podmiotów publicznych” w Helu. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Model regulacji jawności i jej ograniczeń w demokratycznym państwie prawnym”, którego liderem jest Katedra Prawa Informatycznego.

Młodzi mistrzowie informatyki z WPiA UKSW zaprezentowali: „Projekt badawczy dotyczący efektywności w (w tym ekonomicznej) działania urzędu: Media społecznościowe alternatywną formą udostępniania informacji publicznej w urzędzie”

„Każdy student może wziąć sprawy w swoje ręce i działać. Jest to jego osobisty sukces. Z drugiej strony sama prezentacja została wykonana przez trzy osoby, do których trzeba było nabyć zaufania i stworzyć zgraną drużynę, która będzie miała determinacje by osiągnąć sukces” dodaje współautorka wystąpienia studentka Katarzyna Witosławska.

„To ważne, by korzystać z własnego potencjału i realizować profesjonalne projekty. Jury konkursu nie tylko brało pod uwagę wartość naukową projektu, ale również jego aspekt praktyczny, sposób prezentacji, oratorstwo i krasomówstwo” mówi Paweł Kozyra pomysłodawca projektu.

„W szranki z nami stanęły czołowe uczelnie techniczne, m.in.: WAT, CZMiS PAN, SGH, UW, UAM. Już samo znalezienie się w gronie 10 finałowych projektów z ponad 40 zgłoszonych jest dla nas sukcesem” dopowiada Michał Sułkowski współautor nagrodzonej prezentacji.

V Sesja „Forum Młodych Mistrzów” Badawcze aspekty informatyzacji państwa została zrealizowana i dofinansowana pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. Honorowy patronat objął dr Wojciech R. Wiewiórowski, GIODO. Patronem naukowym sesji było Ogólnopolskie Międzyuczelniane Seminarium „Problemy badawcze i projektowe informatyzacji państwa”. Uczestnikami tej sesji są młodzi, specjaliści informatyki reprezentujący środowiska akademickie i instytutowe z całej Polski.

XIX Forum Teleinformatyki ?”modernizacja Polski” odbyło się 26-27 września 2013 roku i było poświęcone wpływowi nowoczesnych technologii na modernizację administracji publicznej oraz rozwojowi społeczeństwa informacyjnego. W konferencji udział wzięło blisko 400 osób. W obradach uczestniczyli przedstawiciele władz publicznych, administracji, biznesu i szkół wyższych, w tym pracownicy Katedry Prawa Informatycznego: prof. UKSW dr hab. Grażyna Szpor, mgr inż. Krzysztof Świtała oraz studenci z Koła Naukowego Forum Prawa Publicznego: Katarzyna Chylińska, Paweł Kozyra, Michał Sułkowski, Katarzyna Witosłwska, Karolina Zych, Anna Zubrycka, Wojciech Zmudczyński.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy prestiżowej nagrody!

Zwycięska prezentacja oraz zdjęcia z konferencji dostępne będą na stronie Naukowego Centrum Prawo-Informatycznego (http://ncpi.org.pl/) oraz oficjalnej stronie Forum Teleinformatyki (www.forumti.pl).

31 lipca 2013