Wyróżnienie dla studenta WPiA UKSW

W dniu 23 maja 2013r., na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu w Białymstoku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Karnym.

Jest to konkurs, który ma formułę dwu etapową: w pierwszym etapie rozwiązywany jest szczegółowy test wiedzy z postępowania karnego,  a następnie jedynie pięciu studentów, którzy uzyskali najlepszy wynik z testu przechodzi do ścisłego finału odbywanego później w formie ustnej tzn. udzielenia odpowiedzi na trzy wylosowane pytania.

W Konkursie uczestniczyło dwoje studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie tj. student IV roku Kornel Kowalski oraz studentka IV roku Agnieszka Zalewska. Obydwoje są seminarzystami w Katedrze Postępowania Karnego.

Udział naszych studentów w tym Konkursie uwieńczony został kolejnym (po wygranej w Debacie Oksfordzkiej w Warszawie oraz w Konkursie na Najlepszą Symulację Rozprawy Karnej w Krakowie) sukcesem, bowiem student IV roku Wydziału Prawa i Administracji (kierunek: Prawo) Kornel Kowalski otrzymał indywidualne specjalne wyróżnienie od Komisji Konkursowej złożonej z profesorów reprezentujących wiodące placówki uniwersyteckie w Polsce.

Konkurentami naszych studentów byli studenci z polskich Uniwersytetów jak: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warmińsko ? Mazurski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Wrocławski. Do Konkursu zgłosiło się ogółem 11 placówek uniwersyteckich i łącznie udział wzięło dwudziestu pięciu studentów.

Studenci reprezentujący WPiA UKSW przygotowywani byli do Konkursu pod merytoryczną opieką pracowników Katedry Postępowania Karnego WPiA w osobach prof. dr hab. Feliks Prusak, dr Marcin Wielec, mgr Maria Górska, mgr Ewa Płocha, mgr Nikodem Muszyński.

Serdecznie gratulujemy!

23 maja 2013