Kolejny spektakularny sukces studentów WPiA UKSW

W dniach 12 – 14 maja 2013r., na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Rozprawę Karną. W konkursie tym uczestniczyła drużyna studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Rywalami były inne drużyny studentów Wydziałów Prawa i Administracji z wiodących Uczelni wyższych w Polsce.

Była to już kolejna edycja tego prestiżowego konkursu składającego się z dwóch etapów. W pierwszym etapie drużyny wybierają i opracowują rodzaj wydarzenia, na którego kanwie zbudowana zostanie fabuła rozprawy karnej i w tym celu przygotowują wcześniej akta sprawy karnej. W drugim etapie odbywa się rzeczywista prezentacja symulacji rozprawy karnej.

Jury konkursowe jednomyślnie przyznało pierwsze miejsce drużynie WPiA UKSW. Dodatkowo Jury konkursowe będąc pod olbrzymim wrażeniem merytoryki i kultury prowadzenia symulacji rozprawy uhonorowała specjalnym indywidualnym wyróżnieniem studentkę Agatę Tarnacką odgrywającą rolę sędziego przewodniczącego składu orzekającego.

Sukces drużyny WPiA UKSW jest tym okazalszy, że był to debiut studentów WPiA UKSW na tego rodzaju wydarzeniu i od razu został on uwieńczony tak spektakularnym sukcesem.

Drużyna WPiA UKSW osiągnęła ten sukces w składzie: Agata Tarnacka, Monika Horna, Monika Podleśna, Rafał Michalik, Zbigniew Mączewski, Aleksander Dobosz, Mateusz Cieślak, Katarzyna Galant, Marta Rosińska, Natalia Zielińska, Magdalena Lepianka, Florentyna Bubak.

Wymieniona drużyna została przygotowana przez pracowników Katedry Postępowania Karnego (prof. zw. dr hab. Feliks Prusak, dr Marcin Wielec, mgr Ewa Płocha, mgr Nikodem Muszyński). Jest to już drugi ? po zwycięstwie w Debacie Oksfordzkiej na Uniwersytecie Warszawskim – sukces studentów Wydziału Prawa i Administracji osiągnięty pod merytorycznym patronatem Katedry Postępowania Karnego WPiA UKSW.

Serdecznie gratulujemy!

14 maja 2013