Sukces studentów Wydziału Prawa i Administracji UKSW

W dniu 11 kwietnia 2013r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się debata oksfordzka na temat ?Zakazy dowodowe w kontekście dążenia do poznania prawdy w postępowaniu karnym?, na której sukces odniosła drużyna studentów IV roku Wydziału Prawa i Administracji naszego Uniwersytetu. Konkurentami byli studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Debata oksfordzka to wydarzenie cykliczne o dużym znaczeniu prestiżowym. Przebieg debaty jest wzorowany na odpowiednich debatach odbywających się na Uniwersytecie Oksfordzkim. Drużyny wcześniej otrzymują zakres tematyczny debaty i przygotowują swoje prezentacje mające postać dwóch przeciwstawnych biegunów tzn. jedna drużyna ma zadanie popierać istnienie określonej instytucji postępowania karnego zaś druga ma negować funkcjonowanie tej instytucji.

Zespół studentów IV roku Wydziału Prawa i Administracji UKSW popierał swoimi argumentami instytucje procesową zakazów dowodowych, albowiem uznali, że jest to instytucja potrzebna w poznaniu prawdy w postępowaniu karnym, choć mocno kontrowersyjna.

Sukces odnieśli Magdalena Bogucka, Katarzyna Okonek, Aleksandra Zielińska.

Zespół ten przygotowali do debaty pracownicy Katedry Postępowania Karnego WPiA UKSW.

Serdecznie gratulujemy!

11 kwietnia 2013