Udział pracowników Katedry w V Zjeździe Katedr Prawa Prywatnego Międzynarodowego

Pani prof. dr hab. Jadwiga Pazdan, dr hab Marek Świerczyński, prof. ucz. oraz dr hab Dariusz Fuchs reprezentowali naszą Katedrę podczas V Zjazdu Katedr Prawa Prywatnego Międzynarodowego, organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie w dniach 17 – 18 czerwca 2021 roku. Prof. Marek Świerczyński wygłosił referat: Paperless a prawo prywatne międzynarodowe – kwestia prawa właściwego dla formy. Referent zwrócił uwagę na możliwość liberalizacji wymogów formalnych w obrocie elektronicznym za pośrednictwem norm kolizyjnych. Przedstawił trzy przykłady rozwiązań z okresu pandemii COVID. Temat wystąpienia Pana dr hab. Dariusza Fuchsa brzmiał: Projekt prawa jednolitego o umowie reasekuracji (PRICL) jako propozycja dla polskiego prawodawcy. Organizatorzy zjazdu zapowiedzieli publikację wygłoszonych referatów oraz wypowiedzi konferencyjnych.

15 grudnia 2022