Przejdź do treści

Możliwość odbycia międzynarodowych studiów doktoranckich oraz skorzystania ze stypendiów Central European Academy

Adresaci projektu:

Prestiżowy program „Central European Comparative Law” skierowany jest do absolwentów prawniczych studiów magisterskich z krajów Europy Środkowej, w szczególności Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji i Serbii.


Stypendium:

Cały okres programu doktoranckiego wynosi 8 semestrów, podczas których studenci otrzymują stypendium i nie muszą płacić czesnego. Stypendium Central Europen Academy (CEA) ma na celu zapewnienie możliwości akademickich i naukowych dla kandydatów przyjeżdżających na Węgry zza granicy.


Miejsce realizowania programu:

Siedzibą studiów doktoranckich „Central European Comparative Law” (CECL) w języku angielskim jest Budapeszt. Studenci uczestniczący w anglojęzycznym programie doktoranckim w Ferenc Deák Doctoral School na Uniwersytecie w Miszkolcu wezmą udział w programie stażowym CEA, rozpoczynającym się we wrześniu 2023 roku.


Informacje o programie:

Międzynarodowe środowisko CEA daje wyjątkowe możliwości naukowe dla doktorantów, którym zapewniony będzie udział w procesach badawczych i publikacjach z różnych dziedzin prawa porównawczego Europy Centralnej. W ramach programu stażyści mogą m.in. zbierać literaturę, przyczyniać się do pisania raportów badawczych, pisać i publikować artykuły naukowe itp. Studenci mają możliwość organizowania i uczestniczenia w międzynarodowych konferencjach oraz innych wydarzeniach naukowych organizowanych przez CEA.

Stażyści CEA mają również możliwość przystąpienia do innych programów zagranicznych, szkół letnich i wielu dalszych szkoleń oraz uzyskają możliwość publikowaniu swoich prac naukowych. Wiedza zdobyta podczas programu stażowego w znacznym stopniu przyczyni się do postępów badawczych i zawodowych kandydata, a także kompetencji umiejętności nabytych podczas międzynarodowych studiów doktoranckich.

Do międzynarodowego programu kształcenia elit prawniczych Europy Centralnej dołączył promotor doktoratu z Polski – dr hab. Marcin Wielec, prof. UKSW (Prodziekan ds. Studenckich na kierunku „Prawo” i kierunku „Człowiek w Cyberprzestrzeni” oraz Kierownik Katedry Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji UKSW).

Ogólne obszary zainteresowań badawczych Profesora to prawo i postępowanie karne, prawo i postępowanie dyscyplinarne, prawo karne wykonawcze, a w nich w szczególności obszary korelacji postępowania karnego z innymi obszarami prawa jak między innymi z prawem kanonicznym, prawem administracyjnym, prawem dyscyplinarnym, czy zagadnienia związane z aksjologią postępowania karnego.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z załączoną broszurą informacyjną na temat programu.


Opiekun programu na UKSW:

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do programu doktoranckiego „Central European Comparative Law” pod opieką naukową prof. Marcina Wielca prosimy o kontakt przez maila: m.wielec@uksw.edu.pl  


Pliki do pobrania:


02 marca 2023