Konferencja Naukowa SEAP i WPiA UKSW – Administracja Wobec Współczesnych Zagrożeń

Szanowni Państwo,

W Serocku, w dniach 14-16 czerwca 2023 r. odbyła się zorganizowana wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie XXII Doroczna Konferencja Naukowa Stowarzyszenia Edukacji Administracji Publicznej pt. Administracja Wobec Współczesnych Zagrożeń.

Patronat honorowy nad konferencją objął Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Burmistrz Serocka Pan Artur Borkowski. W Imieniu JM Rektora UKSW, profesora Ryszarda Czekalskiego – konferencję otworzył Prorektor UKSW profesor Marek STOKŁOSA.

Uroczyste otwarcie konferencji przez Prorektora UKSW profesora Marka STOKŁOSĘ.

W konferencji wzięło udział blisko 100 naukowców, afiliowanych przez takie ośrodki jak: Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Olsztyński, Uniwersytet Rzeszowski, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Gdański, Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie, Uniwersytet Techniczno-Humanistyczny w Radomiu,  Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet J.D. w Częstochowie, Akademię Piotrkowską, Uczelnię Łazarskiego, Polską Akademię Nauk oraz nasz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Na uroczystym otwarciu konferencji gości przywitał Dziekan WPiA, prof. ucz. dr hab. Bogumił Szmulik, któremu towarzyszył Prodziekan WPiA UKSW, dr hab. prof. ucz. Jacek Jaworski.

Powitanie gości przez Władze Dziekańskie WPiA UKSW. Od lewej Dziekan WPiA UKSW Prof. Bogumił Szmulik, Prodziekan WPiA UKSW Prof. Jacek Jaworski
Powitanie gości przez Władze Dziekańskie WPiA UKSW. Od lewej Dziekan WPiA UKSW profesor Bogumił Szmulik, Prodziekan WPiA UKSW profesor Jacek Jaworski

W imieniu Burmistrza Serocka, Pana Artura Borkowskiego, jako gospodarza Gminy, w której obyła się konferencja, głos zabrał Zastępca Burmistrza Serocka, Pan Marek Bąbolski.

Powitanie gości przez Zastępcę Burmistrza Serocka, Pana Marka Bąbolskiego (pierwszy od prawej)

Ceremonię uroczystego otwarcia prowadził prezes SEAP, dr Rafał Budzisz z UŁ, który w imieniu Rady Programowej przyznał zasłużonym profesorom wyróżnienia w postaci honorowego członkostwa SEAP. Wyróżnieni zostali m.in. prof. Marek Borkowski z UW, prof. UTH Helena Kisilowska, a także przedstawiciel Naszego Wydziału, Pani prof. ucz. dr hab. Małgorzata Jaśkowska.

Serdecznie gratulujemy!

Wręczenie honorowego członkostwa SEAP Pani Profesor Małgorzacie Jaśkowskiej (pierwsza od prawej)
Wręczenie honorowego członkostwa SEAP Pani profesor Małgorzacie Jaśkowskiej (pierwsza od prawej)

Miło nam poinformować, że w sesji plenarnej jako przedstawiciel UKSW, swój referat wygłosiła Prof. Anna Tarwacka. Ponadto wśród pracowników naszego wydziału, którzy wystąpili z referatami byli: dr hab. prof. ucz. Sebastian Sikorski, dr hab. prof. ucz. Aleksandra Syryt, dr hab. prof. ucz. Martyna Wilbrand-Gotowicz, dr Beata Zbarachewicz oraz dr hab. prof. ucz. Jacek Jaworski.

Szczegółowa tematyka referatów dostępna jest w Agendzie Konferencji.

Artykułu pokonferencyjne ukażą się w najbliższych numerach Zeszytów Prawniczych UKSW.

Już teraz zapraszamy do lektury!

Zeszyty Prawnicze są wydawanym od 2001 r. czasopismem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, nawiązującym do tradycji wydawania przez uniwersytety własnych periodyków naukowych. Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za publikację w Zeszytach Prawniczych autor otrzymuje 70 punktów.

Za wsparcie redakcyjne oraz możliwość publikacji Władze Dziekańskie WPiA oraz zarząd SEAP składają serdecznie podziękowania na ręce Pani prof. Anny Tarwackiej pełniącej funkcje Redaktora Naczelnego oraz dr hab. prof. ucz. Renacie Kamińskiej zastępcy Redaktora Naczelnego.

Oprócz sesji plenarnej, w ciągu dwóch dni konferencyjnych przeprowadzono siedem paneli dyskusyjnych dotyczących szeregu zagadnień związanych z administracją, w tym dotyczących: szkolnictwa wyższego, zdrowia publicznego, czy zagadnień procesowych.

Uczestnicy obrad plenarnych
Uczestnicy obrad plenarnych i paneli dyskusyjnych

Podczas konferencji głos w dyskusji zabrali m.in. dr hab. prof. ucz Jerzy Supernat, dr hab. prof. ucz. Marta Woźniak, oraz wieloletnia Prezes SEAP, dr hab prof. ucz Barbara Jaworska-Dębska.

Wieloletnia Prezes SEAP, prof. UŁ Barbara Jaworska-Dębska, podczas udziału w obradach Konferencyjnych

Obradom przysłuchiwali się także studenci z Interdyscyplinarnego Koła Nauk Prawnych Nous WPiA UKSW.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że podczas konferencji SEAP powołał członków organów na kolejną kadencję, w tym wśród przedstawicieli UKSW Pani prof. dr hab. Irena Lipowicz została wybrana do Rady Programowej SEAP, zaś Pan dr hab. prof. ucz. Jacek Jaworski do Zarządu SEAP.

Galeria zdjęć z Konferencji

19 czerwca 2023