Dr Grzegorz Ocieczek przewodniczącym Jury XXV Turnieju Wiedzy Kryminalistycznej dla Aplikantów im. Aleksandra Głazka

Dr Grzegorz Ocieczek, adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego WPIA UKSW był przewodniczącym Jury w XXV Turnieju Wiedzy Kryminalistycznej dla Aplikantów im. Aleksandra Głazka.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury. Finał Turnieju został przeprowadzony w siedzibie Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie w dniach od 21 do 23 czerwca 2023 roku.

Turniej Wiedzy Kryminalistycznej dla Aplikantów im. Aleksandra Głazka jest adresowany do Aplikantów aplikacji prokuratorskiej oraz Aplikantów aplikacji sędziowskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Turniej przeprowadzany jest w dwóch etapach: etap I – kwalifikacje, etap II – finał.

Finał Turnieju składał się z części teoretycznej oraz praktycznej.

W części teoretycznej zadaniem Uczestników było: rozwiązanie testu (pytania konkursowe obejmują zagadnienia z dziedziny kryminalistyki, medycyny sądowej, psychiatrii i psychologii sądowej); sporządzenie postanowień o zasięgnięciu opinii – powołaniu biegłego.

Część praktyczna polegało na: przeprowadzeniu czynności kryminalistyczno-procesowej.

Wykonanie zadań oceniło pięcioosobowe Jury w składzie: dr Karol Borchólski – Prokurator Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, delegowany do Prokuratury Krajowej, Dariusz Dryjas – Prokurator Prokuratury Regionalnej w Krakowie, Prokurator Okręgowy w Kielcach, Jarosław Malinowski – Prokurator Prokuratury Regionalnej w Warszawie, delegowany do Prokuratury Krajowej, Adam Zbieranek – Dyrektor Biura Prokuratora Krajowego, Prokurator Prokuratury Regionalnej w Warszawie, delegowany do Prokuratury Krajowej. Gronu temu przewodniczył dr Grzegorz Ocieczek – Prokurator Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku oraz adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego WPiA UKSW

12 lipca 2023