Spotkanie z Panem Piotrem Plebaniakiem, doktorantem Uniwersytetu w Tajpej

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Piotrem Plebaniakiem z Tajwanu, ekspertem ds. strategii i geopolityki, które odbędzie się w środę, 8 listopada br., na kampusie Wóycickiego, w budynku 15, aula 1559, w godz. 9.45 – 11.15.

Piotr PLEBANIAK, socjolog, sinolog, badacz strategii i sztuki wojennej, doktorant Uniwersytetu Tajpej na Tajwanie; tłumacz z języka oryginału klasycznego traktatu Sun Tzu, Sztuka wojny (wyd. 3: Kraków 2022), autor i redaktor monografii komentujących i rozwijających prawidła odczytane ze starożytnej myśli strategicznej: 36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania (Poznań 2017, wstęp Andrzeja Sapkowskiego), Starożytna mądrość chińska w sentencjach (Poznań 2018), Chiny: zrozumieć imperium (wyd. 2: Warszawa 2022, wyróżnienie w konkursie „Geopolityczna książka roku 2020”), Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie (Kraków 2023). Wśród współautorów jego publikacji znajdują się: prof. Jerzy Bralczyk, amb. Andrzej Byrt, prof. Robert Gwiazdowski, płk Andrzej „Wodzu” Kruczyński, psycholog dr Tomasz Witkowski.

Cykl warszawskich spotkań Piotra Plebaniaka obejmie: Akademię Sztuki Wojennej, Collegium Civitas oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tematem spotkania na UKSW będzie próba odpowiedzi na pytanie: O co walczymy i kim jesteśmy? Cechy oprogramowania kulturowego w cywilizacji chrześcijańskiej/zachodniej.

Zapraszamy na pasjonującą debatę!

26 października 2023