Wizyta dr Isabelli Alberti na Wydziale Prawa i Administracji UKSW, w ramach programu Erasmus +

W dniu 15-19 maja 2023 Katedra Prawa Informatycznego Wydziału Prawa i Administracji UKSW gościła dr Isabellę Alberti z Uniwersytetu Turyńskiego we Włoszech.

Dr Alberti odwiedziła WPiA UKSW w ramach Programu Erasmus+ Staff Mobility for Teaching.

Zainteresowania naukowe dr Alberti z zakresu Informatyzacji administracji publicznej ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sztucznej inteligencji, wpisują się w tematykę interdyscyplinarnych badań naukowych Katedry Prawa Informatycznego.

W poniedziałek 15 maja 2023 r. wzięła udział w warsztatach „Prawo informatyczne – Informatyka w administracji” oraz wygłosiła wykład [prezentacja po angielsku i po polsku] dla studentów prawa, administracji oraz bezpieczeństwa w gospodarce cyfrowej.

Tematem wykładu pod tytułem „Open data directive in Italy” były włoskie doświadczenia w implementacji dyrektywy o Otwartych Danych.

Wizyta dr Alberti odbyła się pod opieką Kierownika Katedry, Prof. dr hab. Grażyny Szpor.

Pracownicy Katedry zaproponowali dr Alberti szereg aktywności, m.in. wizytę w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych i Sejmie RP oraz udział w Gali Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Dr. Alberti spotkała się także z uczestnikami seminariów dyplomowych Prof. G. Szpor oraz z członkami Koła Naukowego „Forum Prawa Publicznego” i jednym z jego opiekunów mgr Konradem Radomińskim z WPiA.

Ponadto, dr Alberti odbyła spotkanie Dziale Współpracy Międzynarodowej UKSW.

Z bio dr Isabelli Alberti można zapoznać się na stronach Uniwersytetu Turyńskiego Isabella Alberti – Dipartimento di Giurisprudenza – Università degli Studi di Torino (unito.it).

Wraz z wizytą dr Alberti nawiązana została również współpraca z Uniwersytetem w Turynie, o której szerzej informuje Dział Współpracy Międzynarodowej UKSW.

25 maja 2023