logo

Koło Naukowe Forum Prawa Publicznego zajmuje się poznawaniem i rozwiązywaniem problemów prawnych wymagających interdyscyplinarnego podejścia, zwłaszcza związanych  z innowacyjnymi technologiami, w tym informatyzacją wykonywania zadań publicznych. Zostało utworzone w 2002 r. przez studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od stycznia 2003 r. jest oficjalnie zarejestrowanym kołem naukowym UKSW. Działa przy Katedrze Prawa Informatycznego, kierowanej przez prof. UKSW dr hab. Grażynę Szpor. Opiekunem Koła jest dr Kamil Czaplicki.

W skład Zarządu Koła wchodzą:

Prezes: Paweł Hajduk

Członkowie zarządu: Maria Szczekało

Misją organizacji jest rozwijanie zainteresowań oraz pogłębianie wiedzy i poszerzanie umiejętności jej członków, a także działania na rzecz społeczności akademickiej i współdziałanie z podmiotami publicznymi spoza uczelni. Studenci prowadzą badania naukowe, są autorami publikacji naukowych, współorganizują konferencje, seminaria, warsztaty, odczyty a także pracują nad różnego rodzaju projektami, które następnie mają szansę wziąć udział w konkursach. Ponadto koło uczestniczy w projektach realizowanych przez multidyscyplinarny think tank  (Naukowe Centrum Prawno-Informatyczne), który zajmuje się problematyką modernizacji procesów informacyjnych i zastosowań informatyki, w tym bezpieczeństwa w Internecie.

Aktualności Koła

Członkowie Koła Naukowego FPP przy Katedrze Prawa Informatycznego uczestniczyli 6 kwietnia 2024 r. w Dniu Otwartym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.Koło Naukowe „Forum Prawa Publicznego” działa od ponad 20 lat przy Katedrze Prawa Informatycznego kierowanej przez Profesor Grażynę Szpor.  Koło daje szansę rozwoju akademickiego już w trakcie studiów, między innymi przez możliwość współorganizacji konferencji naukowych, prezentowanie wyników badań na różnych forach naukowych oraz publikacje. Liczni Członkowie Koła są laureatami nagród w prestiżowych konkursach, a po ukończeniu studiów pracują na uczelni, osiągają sukcesy w zawodach prawniczych oraz krajowych i międzynarodowych instytucjach publicznych. Podczas Dnia Otwartego spotkaliśmy się z gośćmi, w tym przyszłymi studentami, oferując między innymi wgląd w działalność Koła Naukowego i Katedry Prawa Informatycznego. Jeśli nie udało Ci się spotkać z nami, zachęcamy do kontaktu na adres e-mail: knfpp.uksw@gmail.com„Paweł Hajduk (Prezes Koła) i Maria Szczekało (Członek Zarządu Koła)