logo

Koło Naukowe Prawa karnego Procesowego jest studencko-doktorancką organizacją naukową zrzeszającą pasjonatów procesu karnego będących aktywnymi studentami-doktorantami Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Celem działalności Koła Naukowego jest pogłębianie umiejętności, wiedzy w zakresie prawa karnego formalnego oraz nauk pokrewnych, w szczególności: kryminologii i kryminalistyki.

Do zadań Koła należy m.in.:

• Prowadzenie działalności naukowej;
  • Rozwijanie zainteresowania tematyką prawa karnego procesowego i nauk pokrewnych;
  • Promowanie uczelni;
  • Prowadzenie działalności dydaktycznej.

Swoje zadania Koło realizuje poprzez:

• Działalność naukową (spotkania, referaty, publikacje, warsztaty i inne);
  • Organizowanie, współorganizowanie oraz udział w konkursach, konferencjach, seminariach i zjazdach naukowych;
  • Udział w badaniach naukowych prowadzonych przez Wydział Prawa i Administracji;
  • Współpracę z innymi organizacjami studentów i doktorantów w kraju i za granicą;
  • Współpraca z podmiotami o takich samych lub podobnych celach;
  • Współpraca z Władzami Uczelni, władzami państwowymi i organizacjami społecznymi oraz przedstawicielami nauki, kultury i sztuki;
  • Wydawanie publikacji naukowych;
  • Podejmowanie innych inicjatyw związanych z nauką prawa karnego materialnego i formalnego oraz nauk pokrewnych.