Koło Naukowe Prawa Procesowego Cywilnego UKSW utworzone zostało w 2020 r. przez studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Funkcjonuje przy Katedrze Postępowania Cywilnego UKSW.

Od grudnia 2021 roku Koło Naukowe Prawa Procesowego Cywilnego jest oficjalnie zarejestrowanym kołem naukowym UKSW.

Opiekunem Koła od początku jego istnienia jest dr Sławomira Kotas-Turoboyska.

Misja Koła:

Misją koła jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy z zakresu szeroko pojętego prawa procesowego cywilnego, przeprowadzanie badań naukowych, przygotowywanie i przeprowadzanie konferencji naukowych, seminariów, symulacji rozpraw oraz udział w podobnych inicjatywach organizowanych przez podobne podmioty, umożliwianie studentom publikacji naukowych, organizowanie studenckich obozów naukowych.

Działalność Koła:

Koło Naukowe Prawa Procesowego Cywilnego zaprasza studentów zainteresowanych tematyką postępowania cywilnego. Koło w swojej działalności skupia się na interdyscyplinarnym podejściu do powyższego zagadnienia. Dzięki dołączeniu do koła student otrzymuje możliwość organizacji i udziału w konferencjach, warsztatach naukowych oraz w tworzeniu innowacyjnych projektów badawczych. To również szansa dołączenia do grona laureatów wielu prestiżowych konkursów, między innymi Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym.

Bardzo serdecznie zapraszamy do dołączenia w szeregi KNPPC!