Obrony prac magisterskich 2023/2024

Informacje dla studentów ostatniego roku studiów

Studenci studiów niestacjonarnych II stopnia są zobowiązani złożyć pracę dyplomową do ostatniego dnia zajęć dydaktycznych w semestrze letnim tj. do dnia 11 czerwca 2024r.

Dziekan, na wniosek kierującego pracą lub na wniosek studenta, może przesunąć termin złożenia pracy dyplomowej w razie długotrwałej choroby studenta lub z innych przyczyn (np. czasowy brak dostępu do materiałów źródłowych). Termin złożenia pracy nie może być przesunięty na później niż do 30 września danego roku.

Podanie o przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej – konieczna opinia promotora wraz z propozycją terminu – należy złożyć do ostatniego dnia zajęć dydaktycznych tj. do dnia 11 czerwca 2024r. Studentów, którzy złożą wnioski o przesunięcie terminu złożenia pracy i uzyskają zgodę Prodziekana, obowiązują te same zasady dopuszczania do obrony, co pozostałych studentów z wyjątkiem terminu składania prac i dokumentów. Dla tych studentów nieprzekraczalny jest termin na 7 dni przed wyznaczonym terminem obrony pracy.

Praca dyplomowa jest składana w wersji elektronicznej  poprzez archiwizację w systemie APD.  Dziekanat uznaje pracę za „złożoną” i przekazuje do dalszego procedowania po zatwierdzeniu jej w APD przez promotora tj na kroku 4  -status promotor i recenzent mają wpisać recenzję.

Po zarchiwizowaniu w systemie APD pracy dyplomowej, (krok 4 status R) student składa poprzez USOSweb podanie o wyznaczenie terminu egzaminu dyplomowego w formie stacjonarnej oraz o powołaniu komisji egzaminacyjnej (wniosek 11 egz). Do wniosku student załącza kartę pracy dyplomowej – podpisany wydruk z APD tylko przez studenta i przesłany w formie skanu pdf (zmiana od dn  11.06.2021 r. ).

Po uzyskaniu ostatniego zaliczenia student sprawdza czy wszystkie wpisy ma uzupełnione w systemie i zgłasza program do rozliczenia roku. Jest to jeden z warunków dopuszczenia do obrony. Kolejnym jest uzyskanie potwierdzenia rozliczenia z uczelnią w elektronicznej Karcie Obiegowej Studenta, którą zleca dziekanat. Po aktywacji obiegówki student odpowiada na pytania ws. Biura Karier (jeśli przynajmniej jedna odpowiedź jest twierdząca to musi wprowadzić adres mailowy), by poszczególne uprawnione jednostki mogły akceptować swoje części obiegówki (po aktywacji karta obiegowa jest dostępna w zakładce DLA WSZYSTKICH).
Karta Obiegowa Studenta będzie mogła być prawidłowo wypełniona, jeśli student jest rozliczony z poszczególnymi jednostkami UKSW:
–  Kwestura (Jednostka Odpowiedzialna za Płatności)
–  Biblioteka Główna UKSW
–  Dział Pomocy Materialnej

Kroki archiwizacji pracy:

• student wprowadza do APD streszczenie, słowa kluczowe oraz tytuł pracy w j. angielskim;
  • student składa oświadczenie (tylko w systemie APD);
  • student zapisuje dane pracy i przechodzi do kroku „dodawanie plików”;
  • student przesyła do APD pracę w pdf i przekazuje do zatwierdzenia przez opiekuna (promotora)Plik z pracą dyplomową umieszczony w systemie APD UKSW musi być nazwany wg schematu: kod wydziału-nr albumu-MGR.(Proszę nie umieszczać logo UKSW w swojej pracy, użycie logo każdorazowo wymaga zgody Władz Uczelni). Stronę tytułową pracy dyplomowej opracowuje się wg. wzoru:
  • promotor składa oświadczenie (tylko w systemie APD) i akceptuje raport JSA (otwiera, zatwierdza i wysyła pocztą elektroniczną do dziekanatu) oraz zatwierdza pracę w APD;
  • promotor oraz recenzent uzupełniają treść recenzji i ocenę pracy oraz zatwierdzają ją elektronicznie.

Legitymację studencką student zwraca w dniu zdania egzaminu magisterskiego.

Dyplom wraz z suplementem absolwent odbiera osobiście po upływie 30 dni od egzaminu magisterskiego.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 5/2021 Rektora UKSW z dn. 21.01.2021 wprowadza się następujące zmiany:

Instrukcja archiwizacji prac dyplomowych w APD – zał. nr 2 do Zarządzenia nr 5/2021 Rektora UKSW z dnia 21.01.2021

Warunkiem umieszczenia pliku z treścią pracy jest złożenie oświadczenia studenta o autorstwie pracy oraz o udzieleniu licencji – zał. nr 1 do Zarządzenia nr 5/2021 Rektora UKSW z dnia 21.02.2021

Wytyczne dziekana WPiA

Wytyczne nr 1/2012 przeprowadzania egzaminów licencjackich oraz magisterskich na kierunkach: Prawo, Administracja, Stosunki Międzynarodowe oraz określające system oceny prac zaliczeniowych, projektowych i dyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z dnia 3 września 2012 r.