I Wszczęcie przewodu doktorskiego
WYMAGANE DOKUMENTY
- Wniosek o wszczęcie przewodu ze wskazaniem obszaru wiedzy, dziedziny i dyscypliny naukowej, w zakresie której ma być otwarty przewód doktorski (wg wzoru [docx])
- Opinia przyszłego promotora o pracy (z pisemnym zaświadczeniem o zaawansowaniu pracy min. 70%; wyjątek stanowią granty i stypendia wymagające wszczętego przewodu doktorskiego)
- Proponowany tytuł, założenia, metodykę i koncepcję rozprawy doktorskiej
- Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
- Kwestionariusz osobowy (wg wzoru [docx])
- Życiorys naukowy
- Wykaz publikacji z odbitkami prac opublikowanych lub kopię pracy wysłanej do druku (wraz z zaświadczeniem redakcji o zakwalifikowaniu do druku)
- Informacja o działalności popularyzującej naukę
- Oświadczenie o nieubieganiu się o otwarcie przewodu doktorskiego w innej jednostce naukowej
Kandydat może przedstawić ponadto:
- certyfikat potwierdzający znajomość nowożytnego języka obcego; (wykaz certyfikatów – załącznik nr 1 do Rozporządzenia w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora)
- wniosek o wyrażenie zgody na przedstawienie rozprawy doktorskiej w innym języku niż język polski.
Miejsce składania dokumentów:
Sekretariat Dziekana
Wydział Prawa i Administracji UKSW
ul. Wóycickiego 1/3 bud. 17
01-938 Warszawa
Kontakt
II Obrona rozprawy doktorskiej
Po uzyskaniu pozytywnych recenzji doktorant przygotowuje autoreferat. Tekst autoreferatu zawiera główne tezy rozprawy doktorskiej i musi być skonsultowany z promotorem.
Przebieg obrony rozprawy doktorskiej:
- Obrona odbywa się przed Komisją powołaną Uchałą Rady Wydziału z udziałem promotora i przynajmniej jednego z recenzentów.
- Doktorant przedstawia (10-12 min.) najważniejsze tezy swojej pracy oraz ustosunkowuje się do uwag recenzentów i odpowiada na pytania w czasie dyskusji.
- Komisja, po pomyślnej obronie rozprawy, podejmuje poprzez tajne głosowanie, uchwałę w sprawie przyjęcia publicznej obrony rozprawy doktorskiej oraz występuje z wnioskiem do Rady Wydziału o nadanie stopnia doktora nauk prawnych w zakresie prawa.