Przejdź do treści

Rozwój zasobów informacyjnych organizacji, a szczególności ogrom informacyjny Internetu, w tym źródła danych Big Data (np. serwisy informacyjne, media społecznościowe, przekazy audio/ video dane z sensorów, dane od operatorów telekomunikacyjnych), zmienił problem braku informacji w problem jej zdecydowanego nadmiaru.

Obecnie niemal wszystkie informacje występują w formie zdigitalizowanej i są dostępne w świecie cyfrowym. Brak sprawnej analityki danych powoduje, że informacje te są bezużyteczne.

CEL STUDIÓW

Studia adresowane są do osób zainteresowanych nabyciem wiedzy o możliwościach wykorzystania komputerowej analityki danych w realizacji zadań publicznych oraz zapoznaniem się z różnorodnymi metodami i narzędziami analitycznymi a także nabyciem umiejętności zastosowania odpowiednich metod i narzędzi analitycznych w rozwiązywaniu konkretnych problemów decyzyjnych.

PROFIL SŁUCHACZY

Pracownicy administracji publicznej (urzędnicy/ funkcjonariusze) niebędący informatykami ale z racji już pełnionych funkcji potrzebujący podstawowych umiejętności z zakresu analityki danych, w szczególności z wykorzystaniem wielu różnorodnych danych pochodzących ze źródeł administracyjnych oraz powszechnie dostępnych (m.in. Big Data).

WYMAGANIA WSTĘPNE

Od uczestników wymagana jest umiejętność korzystania z komputerowego środowiska biurowego (np. MS Office) i umiejętność korzystania z Internetu.

METODY

Zajęcia realizowane sa w formie wykładów i ćwiczeń praktycznych w laboratoriach komputerowych. Obejmują przekazywanie wiedzy o charakterze prawno-informatycznym i fachowych doświadczeń z praktycznymi  przykładami ich wykorzystania w środowisku pracy.

WYKORZYSTYWANE NARZĘDZIA

Przede wszystkim środowiska „Open Source” – wspierające analizę danych Anaconda (w tym R, Python), KNIME, RapidMiner, QGIS i inne).

CZAS TRWANIA STUDIÓW

Studia trwają 2 semestry. Obejmuje około 15 zjazdów sobotnio-niedzielnych, łącznie około 160 godzin zajęć dydaktycznych. Zajęcia odbywają się na WPiA UKSW. Planowany termin rozpoczęcia zajęć – listopad 2019 r.

REKRUTACJA

Zapisu na studia dokonuje się poprzez INTERNETOWĄ REJESTRACJĘ KANDYDATÓW (IRK). W momencie osiągnięcia w systemie IRK wymaganej liczby Kandydatów do uruchomienia kierunku, zostaną Państwo powiadomieni mailowo o konieczności złożenia dokumentów.

Wymagane dokumenty: kwestionariusz osobowy (wydrukowany ze zdjęciem z systemu IRK – Internetowa Rejestracja Kandydatów); dyplom I lub II stopnia; xero dyplomu.

KOSZT STUDIÓW

4800,00 zł (opłata uiszczana jest jednorazowo do dnia rozpoczęcia kształcenia lub w ustalonych ratach miesięcznych na indywidualny numer rachunku bankowego podany w umowie zawieranej przed rozpoczęciem studiów).

Kontakt: dr Beata Zbrarachewicz – b.zbarachewicz@uksw.edu.pl